Zpět na Blog
Lidé z CNC

Reality v hledáčku e15 aneb Vše, co chcete vědět o realitách, ale báli jste se zeptat

Obsah je „must have" a loajálního čtenáře, potažmo uživatele, by redaktor těžko pohledal! Nicméně pokud máte data a nápady, je to hned jednodušší. V deníku e15 jsme se proto touto optikou zaměřili na všechny, koho zajímají reality. V našem podání to však neznamená pouze tvorbu článků na téma nemovitostí. Vymysleli jsme poměrně zajímavý mix, který začíná sklízet ovoce!

e15 je byznysový deník, který je v hledáčku mnoha čtenářů, potažmo uživatelů, zajímajících se o různá byznysová podtémata. Ať už jsou to obecně finance, kryptoměny, investování, nebo třeba technologie či start-upy. A my díky datům víme, že část našich fanoušků se zajímá také o reality. Protože jsme zjistili, že téma má velký potenciál jak pro naši základnu, tak pro nové čtenáře, pustili jsme se do něj celkem s vervou. Snažili jsme se najít optimální kombinaci obsahových aktivit, které by zasáhly co nejvíce nadšenců do dění na realitním trhu, ať už protože je to baví, v tomto segmentu pracují, a nebo se chtějí vzdělávat. Mysleli jsme také na to, že každé části tohoto publika vyhovuje jiný způsob distribuce obsahu, to, jak mu know-how (nebo zkrátka informace) podáme. A samozřejmě také na vhodné propojení s různými způsoby spolupráce s partnery a monetizace. Jak to dopadlo? 

Žebříček realitních fondů a konference pro fajnšmekry

Jednou z prvních aktivit bylo spuštění online žebříčku realitních/nemovitostních fondů. Nabízí přehled nejaktuálnějších a pro investora nejdůležitějších dat z realitních fondů na českém trhu. Ať už hodlá investovat od stovek korun do fondů pro širší veřejnost, nebo klidně milion a více prostřednictvím fondů kvalifikovaných investorů. Přehled pomůže s rozhodnutím, kam peníze vložit. Aplikace monitorující možnosti investic do nemovitostních fondů je pak samozřejmě spojená i s různými partnerskými spoluprácemi. 

V květnu se pak deník e15 pustil také do offline, či spíše hybridní aktivity. Uspořádal pod svou značkou realitní konferenci REsummit, která by se měla opakovat každý rok. Konference se zaměřila na problematiku developmentu a realit a úspěšně propojila nejvýznamnější investory v oblasti realit, developery a stavaře i zástupce státní správy, samosprávy nebo neziskového sektoru. Nápaditě jsme k ní také připojili naši oblíbenou datovou žurnalistiku, a tak byla na místě k vidění expozice našich různých možností zpracování dat z tohoto oboru. Zpětně je možné se dostat jak přímo k záznamu celé konference, tak k jednotlivým fragmentům, které jsme dále obsahově zpracovávali (ukázka například tady a tady). 

 

Resummit

Projekt Urban Club. Připojíte se? 

Kromě typičtějších věcí jsme rozjeli fresh projekt Urban Club. Jedná se o byznysový klub, kde sdružujeme top zástupce realitního světa, ať už se jedná o developery, architekty, stavaře nebo další. Členství v něm je placené, s tím, že jeho hlavním cílem je otevírat témata o problémech českého stavebnictví, krize bydlení atd. Pod hlavičkou Urban Clubu budeme vydávat speciální články, dostupné pouze pro členy a dedikované jejich preferovaným tématům, přemýšlíme také o podcastu a dalších akcích a aktivitách přímo na míru pro ně, ve spolupráci se zajímavými značkami a brandy. 

Premiéru má realitní newsletter 

Ve čtvrtek 8. června vyšel náš první realitní newsletter! Vzniká přímo pod mojí taktovkou a je pro všechny, koho zajímají nemovitosti, urbanismus, stavebnictví či průměrná rychlost razítkování na českém stavebním úřadě. Jednou za dva týdny se spolu ponoříme do českého realitního trhu a nahlédneme pod povrch. Součástí newsletteru jsou mnohé analýzy trhu a insider informace. (Přihlásit se k němu můžete tady.) A nyní pro něj navíc hledáme vhodného partnera! 

Realitám se taky věnujeme v e15 magazínu. Předchozí číslo neslo název Nová tvář Prahy, věnovalo se urbanismu, realitám, architektuře a propojili jsme jej se zmíněným eventem REsummit. Je toho poměrně hodně, a rozhodně tím nekončíme. Chystáme plno dalších projektů. V další fázi třeba realitní podcast, takže se máte na co těšit! 

Tagy:

EventySpolupráceprintonlinePodcastE15Nemovitostirealitynewsletter

Co se u nás právě děje?