Zpět na Blog
Spolupráce

Esportové lize Sazka eLEAGUE se vloni dařilo

3 minuty
Projekt Sazka eLEAGUE rozdal v roce 2022 v rámci prize money rekordní 4 miliony korun a opět si udržel status největší esportové ligy na území Česka a Slovenska. Pořádali jsme desítku turnajů či lig, vysílali velké zahraniční akce, a to vše se odrazilo i ve sledovanosti na Twitchi. Naše streamy vloni přílákaly celkově 629 tisíc diváku. Na webu sazkaeleague.cz i druhém nejčtěnějším sportovním portálu v ČR iSport.cz jsme vydali přes 1000 článků, které kompletně pokrývají tuzemskou a zahraniční esportovou scénu.

CS:GO Sazka eLEAGUE

Již tradičně jsme v průběhu roku 2022 pořádali dva herní splity v populárním esportovém titulu Counter-Strike: Global Offensive. Diváci si mohli užít celkově přes padesát duelů během základní části ligy a další porci zápasů v rámci Play-off nebo baráží. Liga vyvrcholila stejně jako v roce 2021 na podzimním herním veletrhu For Games, ze kterého si vítězný tým odnesl prémii v hodnotě půl milionu korun.

For Games

V tento rok bylo finále CS:GO ligy větší než kdy dřív. Narvané tribuny, strhující podívaná a nezapomenutelná atmosféra. Vyvrcholení největší esportové ligy v Česku a na Slovensku v průběhu veletrhu navštívilo na 25 tisíc lidí!

Forgames 284

PUBG SAZKA eLEAGUE

V roce 2022 jsme uspořádali vůbec první ligovou soutěž v herním titulu PUBG. S bezprecedentním prize money 600 tisíc korun se Sazka eLEAGUE stala významným milníkem pro tuzemskou scénu, který si pochvalovali nejen zúčastnění hráči, ale i celá komunita.

League of Legends

Významně jsme zasáhli i do CZ/SK ekosystému League of Legends. Na odměnách jsme rozdali téměř půl milionu korun. Každá ze dvou hlavních akcí , ať už Summer CUP nebo Winter CUP, překonala v prize money i zásadní tuzemský turnaj Prague Champs. Celkem se turnajů zúčastnilo přes 70 profesionálních a amatérských týmů. Jako první v ČR jsme turnaj streamovali v našem vlastním virtuálním studiu vytvořeném v revolučním Unreal Engine 5.

PGL Major

Sazka eLEAGUE přinesla svým fanouškům obsah i ze zahraničních turnajů. Na největším CS:GO turnaji první půlky roku 2022 v belgických Antverpách (PGL Major) jsme měli na místě vlastní štáb, který natočil živé vstupy a rozhovory s největšími hvězdami globálního esportu. Ty okořenily streamy z akce, kterou jsme zprostředkovali divákům v české mutaci s významnými komentátory naší scény.

Green

The International

Streamovali jsme také největší esportový turnaj na světě: Dota 2 The International. Ten několikrát v rozsahu prize money překonal třeba slavný tenisový Wimbledon. Stejně jako u PGL Majoru jsme jej nabídli s českým komentářem. 

FIFA eCUP

Na závěr, vloni jsme uspořádali i dva turnaje ve hře FIFA, na kterém startovali esportoví profesionálové ze Sparty, Slavie, Bohemians, Viktorie Plzeň nebo Baníku Ostrava. V obou případech jsme zorganizovali finálový offline event v prostorech našich partnerů. Na akcích probíhalo mnoho diváckých soutěží o hodnotné ceny a jedinečné kousky merche profesionálních fotbalových hráčů. 

 

Co se u nás právě děje?