Zpět na Blog
Právě nabízíme

F.O.O.D. piknik se blíží! Letošním hlavním tématem je rostlinná strava

Ideální způsob, jak zakončit prázdniny? Vzít rodinu, přátele nebo kolegy poslední prázdninovou neděli do pražského parku Ladronka, kde mediální dům Czech News Center pořádá už po třinácté gastronomický festival F.O.O.D. piknik. Tradiční akce, na které nesmí chybět žádný milovník jídla, má letos výrazný akcent na plýtvání potravin a rostlinnou stravu. Jako vždy nabídne také nejzajímavější ikony gastronomické scény nebo třeba real-time podcastové studio.

Návštěvníci mohou zároveň využít F.O.O.D. kelímky štěstí, speciální znovupoužitelné kelímky, díky nimž se sníží plastová zátěž akce. Kelímky k tomu mají své unikátní číslo, každý druhý vyhrává cenu. Nejen díky vhodně umístěným košům na tříděný odpad získal F.O.O.D. piknik certifikát Čistý festival. Nebudou samozřejmě chybět ani piknikové koše za výhodnou cenu a rozsáhlá LIDL zóna generálního partnera akce společnosti LIDL.

Program bude samozřejmě už tradičně nabitý největšími osobnostmi české food scény. Na hlavním pódiu se objeví Gianfranco Coizza, Martin Kortus, David Izák, Roman Paulus, Martin Zavoďan, Veronika Beskydiarová, Martin Staněk, Miluše Makó či třeba Lukáš Čížek, držitel titulu kuchař roku. Celým dnem návštěvníky provede Lukáš Hejlík. Rozhovory s inspirativními lidmi nabídne speciální podcastové studio, kde Veronika Šmehlíková alias Koko, úspěšná foodblogerka, bude v průběhu celého odpoledne zpovídat zajímavé hosty, kteří mají ke gastronomii rozhodně co říct.

 „Těšit se můžete také na křest knihy U jednoho stolu, kterou vydalo naše vydavatelství a která je skvělým návodem, jak neplýtvat surovinami a uvařit současně pro ty, co maso milují, i ty, co preferují rostlinnou stravu. F.O.O.D. piknik je o tom nejlepším a nejzajímavějším, co můžeme na naší food scéně potkat, o čemž svědčí právě i jeho, v uvozovkách, angažmá. Podřizujeme tomu však i celkovou atmosféru eventu, takže návštěvník si bude moct vychutnat cokoliv napříč kuchyněmi z více než stovky různých stánků a moderních foodtrucků,“ doplňuje šéfeditorka ženských titulů Anna Netušilová

Tagy:

EventySpoluprácePodcastCSRlifestyleF.O.O.D.udržitelnost

Co se u nás právě děje?