Tiskové zprávy

1. prosince 2017

Deník Sport a iSport.cz odstartoval nový koncept eventů SportForum

Deník Sport a iSport.cz uspořádal jeden z prvních sportovních eventů, kterými bude chtít do budoucna otevřít celou řadu klíčových otázek budoucnosti českého sportu. První akce se týkala sportovního marketingu a sponzoringu, v Letenském zámečku v Praze vystoupili na konferenci SportForum čtyři hosté.

ODKAZY KE STAŽENÍ

Deník Sport, jako jediný celostátně vydávaný sportovní deník, a portál iSport.cz, jako nejsilnější sportovní web u nás, jsou již tímto postavením zavázáni k udávání trendů v odvětví sportovní žurnalistky. Setkání, ať už čistě odborná, nebo pro širší veřejnost, se zaměřením na sportovní svět a vše, co s ním souvisí, jsou další nadstavbou, kterou chtějí posílit svou pozici a zároveň rozšířit servis a podělit se o know-how, kterým disponují. 

Setkání tohoto typu jsme se rozhodli pořádat především proto, že cítíme spoluzodpovědnost za vývoj českého sportu, který nyní v řadě oblastí potřebuje hledat nové cesty,“ říká šéfredaktor deníku Sport a portálu iSport.cz Lukáš Tomek. A zároveň prozrazuje, že v nadcházejícím roce budou eventy tohoto typu pokračovat dalšími tématy. „Zajímá nás sportování dětí, financování sportu, problematika sázení a loterií nebo podpora opravdu vzdělaných odborníků a trenérů. Chceme prostě propojovat lidi s jedinečným know-how a být aktivním moderátorem debaty, která českému sportu pomůže nacházet cesty k úspěšnější budoucnosti.“ 

Mezi řečníky se na prvním setkání objevili např. David Trávníček, šéf Sport Invest Marketingu, Tomáš Křivda, bývalý marketingový ředitel klubu AC Sparta Praha, nebo Maxim Habanec, nejlepší český skateboardista, vloger a tvář značky Red Bull. 

David Trávníček seznámil hosty s novou vlajkovou lodí Sport Investu, kterou se stala po fotbalovém brankáři Petru Čechovi snowboardistka Ester Ledecká. Následovala prezentace Martiny Valterové, jež coby koordinátorka marketingu a PR Volkswagenu zahájila spolupráci s RunCzech a českým florbalem. Dále vystoupili Tomáš Křivda a profi skateboardista Maxim Habanec. Ten seznámil hosty se svým životním příběhem, např. odjakživa komunikoval se sponzory sám.

 30.11.2017_TZ_SportForum.pdf


16. listopadu 2017

Dokumentární film časopisu Reflex Nepřesaditelný! jde do kin

Slavnostní premiérou, která proběhne dnes v 19.00 v multikině Cinestar na pražském Andělu, bude zahájena kinodistribuce dokumentárního filmu časopisu Reflex od Igora Chauna o Jiřím X. Doležalovi. 

ODKAZY KE STAŽENÍ

Po úspěšné karlovarské festivalové premiéře, kde byla pro velký zájem filmových fanoušků přidávána projekce, putoval film o JXD na Colours of Ostrava.  Následovalo promítání na LFŠ v Uherském Hradišti a improvizovaná podzimní šňůra po několika městech (Litomyšl, Vsetín, Bílovec, Olomouc), kde redakční tandem JXD–Chaun film nejen pouštěl, ale zároveň k němu při besedách po projekci přikládal pádný výklad. 

Dobrodružný, vlastně dost nezávazný osud filmu dnešním dnem končí. Nepřesaditelný! konečně přichází do sítě českých kin, kde bude vystaven vůni pražené kukuřice a nemilosrdné konkurenci amerických blockbusterů. Dobře víme, že i nás může utlouct Thor svým kladivem bohů, jenomže kdo se bojí, nesmí do multiplexu. My strach nemáme! Věříme, že nekompromisní sonda jednoho českého novináře až na dno vlastní duše zaujme i nečtenáře nebo budoucí čtenáře Reflexu, Jiřího domovské redakce. 

Jsem velice rád, že Nepřesaditelný! jde do distribuce především kvůli Jiřímu X. Doležalovi. Jeho život sám o sobě je totiž velice silný příběh a Igor Chaun jej dokázal zpracovat a poskládat do filmové podoby, která má potenciál oslovit inteligentní divácké publikum. Igor Chaun a JXD je prostě šťastné spojení, což je na filmu vidět,“ uvádí šéfredaktor časopisu Reflex Marek Stoniš

Před pár lety bychom si s Jiřím možná při natáčení vjeli do vlasů. Za pár let by nás to možná už nebavilo. Byla to tedy přesně ta správná nabídka ve správný čas. Jiří se mi před kamerou úplně otevřel a já jsem za to rád. Nakonec z toho bylo velké dobrodružství a s Jiřím vzniklé přátelství. Ověřil jsem si platnost buddhistického přísloví, že nic není takové, jaké se nám jeví. Ani JXD, živoucí ikona Reflexu, provokatér, a přitom citlivá, narcistní a zranitelná duše,“ doplňuje tvůrce filmu Igor Chaun

 

 16112017_TZ_Nepřesaditelný! jde do kin.pdf


16. listopadu 2017

INFO.CZ slaví 1. narozeniny, vydává tištěný speciál

Zpravodajský portál INFO.CZ slaví 1. narozeniny. Během této doby se zařadil mezi největší zpravodajské portály v Česku a překonal návštěvnostní cíle, které si jeho zakladatelé na začátku vytyčili. Jeho šéfredaktor Michal Půr před rokem uvedl, že chce za rok překonat hranici 1 000 000 reálných uživatelů měsíčně. Tohoto cíle ovšem INFO.CZ dosáhlo již v červenci a v říjnu návštěvnost činila rekordních 1 428 000 reálných uživatelů.

ODKAZY KE STAŽENÍ

První rok bereme jen jako určitý začátek cesty, kterou jsme si loni v listopadu vytkli. Myslím, že jsme dokázali, že pro INFO.CZ je na trhu místo. S návštěvností jsme maximálně spokojeni, nyní se budeme soustředit především na obsah a na budování komunity kolem celého zpravodajského portálu,“ uvedl šéfredaktor Michal Půr

INFO.CZ se daří i s diskusním pořadem Štrunc, který se již pevně etabloval na poli debatních internetových pořadů. I Štrunc dosáhl v říjnu rekordní sledovanosti, která činila 1,5 milionu přehrání, v průměru na jeden díl tedy téměř 100 000 přehrání. „Příští rok určitě přijdeme s dalším minimálně jedním formátem, který by měl ještě podpořit úspěch týmu kolem Pavla Štrunce,“ uvedl šéfredaktor Michal Půr. 

V pondělí 20. listopadu INFO.CZ uvede na trh tištěný speciál, který ponese název InfoLab. Půjde o prémiový magazín zaměřený vždy na jedno téma, především pak takzvané „megatrendy“, které mění svět. Na stáncích se InfoLab objeví v nákladu 10 000 kusů, jedno vydání bude stát 149 korun. Prvním tématem je umělá inteligence, v magazínu se na 150 stranách objeví řada exkluzivních informací a rozhovorů, poznávacím znakem bude i výrazná grafická úprava. „Petra Roubalová a Matěj Hanauer patří mezi nejlepší grafiky v Česku a INFO.CZ je opravdu pyšné, že je má ve svých řadách. Už nyní je zřejmé, že nejde o poslední vydání InfoLabu, další číslo se na stáncích objeví na jaře příštího roku,“ dodal šéfredaktor. 

Kromě časopisu INFO.CZ v příštím roce uspořádá i první eventy. Zároveň se chystá posílit i personální složení redakce, k němuž dochází průběžně. Nově příchozí ještě více podtrhnou orientaci INFO.CZ na zahraniční zpravodajství. 

 16112017_TZ_INFO.CZ.pdf


Tiskové zprávy

Nejčtenější magazín na trhu – Blesk magazín – překonal…

Aktuální data výzkumu čtenosti Media projekt za období 2. a 3.…

Deník Blesk tři měsíce v řadě navyšuje prodaný náklad

Dle aktuálních dat Kanceláře ověřování nákladu tisku - ABC ČR…

Blesk vydraží kultovní lodičky z dílny Manolo Blahnika!

Ve dnech 6. – 8. listopadu proběhne na blesk.cz unikátní…

Aktivity
A PROJEKTY

Blesk Srdce pro vás

Blesk Srdce pro vás je charitativní projekt Blesku založený na principu vyhledávání a…

BLESK energie

BLESK energie je fér elektřina a plyn pro domácnosti. Je určena všem, kteří jsou nespokojeni se…

BLESK peněženka

BLESK peněženka je předplacená dobíjecí platební karta. Lze s ní platit v obchodech s platebním…