cz en

Tiskové zprávy

1. července 2019

Časopis Reflex veze do Varů unikátní film „Moje svoboda“

Časopis Reflex, dlouholetý partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, v koprodukci s Českou televizí veze na festival film, jenž rovných třicet let od sametové revoluce připomene základní potřebu lidského života: svobodu.

ODKAZY KE STAŽENÍ

Princip filmu je bezprecedentní: 30 let svobody = 30 autorů = 30 minutových filmů. 

Redakce Reflexu oslovila několik desítek filmařů, výtvarníků i dalších osobností, aby na ploše šedesáti vteřin vyjádřili svůj vztah ke svobodě. Vzniklé miniatury byly poskládány do rozmanitého kaleidoskopu nálad a žánrů, sahajícího od hraného dramatického tvaru přes hudební klip, kreslený film, publicistiku až po prosté vyznání „na kameru“. 

Výzvu Reflexu mimo jiné přijali: režiséři Jan Hřebejk, Václav Marhoul, Tomáš Mašín, Štěpán FOK Vodrážka, Zdeněk Suchý, dokumentaristky Kamila Zlatušková a Theodora Remundová, herci a herečky Petr Čtvrtníček, Zdeněk Svěrák, Petra Nesvačilová a Ester Geislerová, stěžejní část divadelního souboru VOSTO5, ale přispěli i fotograf Tono Stano, dirigent Libor Pešek, bratři Cabani a řada dalších mladých i zkušenějších umělců.

Snímek vznikl podle námětu Milana Tesaře za koprodukční spolupráce s tvůrčí skupinou kreativní producentky České televize Kateřinou Ondřejkovou. Za výsledným filmovým tvarem pak stojí střihač Karel Dlabač a režisér Petr Cífka.

Byla to velká radost třídit ty desítky podnětných, překvapivých i originálních pohledů na svobodu, z nichž každý byl trochu jiný. A samozřejmě i velký závazek skládat je do tvaru, který bude působit kompaktně, a přitom zachová pestrost příspěvků a přetaví ji snad v komplexní reflexi svobody,“ podotýká režisér Petr Cífka.

Světová premiéra filmu Moje svoboda proběhne 3. července v 19.00 v Kongresovém sálu karlovarského hotelu Thermal během 54. MFF Karlovy Vary.

 

Teaser ke zhlédnutí: https://www.youtube.com/watch?v=4vY3JvPp6pI

Teaser ke stažení:  https://www.dropbox.com/s/5md6w0il5ejfyqh/Moje_Svoboda_Teaser_SocialniSite.m4v?dl=0

Fotky ke stažení: https://www.uschovna.cz/zasilka/NW6U42B4PEPHJ3MS-89F

 01072019_TZ_Reflex_Moje svoboda.pdf


24. června 2019

Deník E15 vydává další číslo magazínu E15 Premium „Osobnosti“

Magazín se zaměřuje na rozhovory s inspirativními lidmi, kteří mají nápady, plány a vize a k tomu všemu je dokážou realizovat a úspěšně přetavit v realitu. Stejně tak zpovídal lidi, kteří svůj původní profesionální život pověsili na hřebík. Dokázali změnit roky zajeté koleje a vystoupit ze své komfortní zóny.

ODKAZY KE STAŽENÍ

O zřejmě největší změně svého života mluví Petr Čech, fotbalový brankář, který patří k nejlepším na světě. Ačkoli je na vrcholu, rozhodl se odejít a skončit s aktivním fotbalem. Jedna epocha jeho života právě skončila, a proto je právě on titulní osobností magazínu. S gólmanem, který je držitelem spousty trofejí a ocenění, jsme se bavili o tom, jaký je, když není fotbalista. Jak investuje, nakládá s penězi, smýšlí o budoucnosti značky Petr Čech, kterou za léta hraní vybudoval, a proč má rád věci pod kontrolou. 

V magazínu čtenáři najdou také exkluzivní rozhovory, například s Massimo Gismondim, členem jedné z nejstarších šperkařských rodin na světě, který ještě jako student po nenadálé smrti otce musel převzít rodinný byznys, nebo s Richardem Browningem, Britem, jenž šestnáct let pracoval jako obchodník s ropou, aby vydělal dost peněz a mohl si splnit dětský sen – létat. „Pracoval jsem opravdu tvrdě, abych tohle všechno splnil. Ale pak jsem se od toho osvobodil. Vrátil jsem se do dětství a dělám věci, které mě baví, které mají v sobě něco dětského, objevného,“ říká. 

To vše a mnohem víc o dalších lidech nejen z byznysu či sportu a změnách v jejich životě se dozvíte v magazínu E15 Premium Osobnosti. Spoustu dalších rozhovorů s inspirativními osobnostmi naleznete v následujících měsících i na webu e15.cz a v deníku E15. 

Dvouměsíčník E15 Premium vydává redakce deníku E15. Každé číslo je hloubkovou sondou do jednoho aktuálního byznysového segmentu a utváří tak platformu pro odborné diskuze o klíčových tématech. 

Čtenáři magazínu E15 Premium se letos mohou těšit na další tituly věnované průmyslovému designu, inovátorům a vizionářům či na žebříček nejbohatších Čechů. 

Časopis je k dostání ve stáncích distributorů Relay a Geco a na webových stránkách www.ikiosek.cz.

 24062019_TZ_E15Premium_Osobnosti.pdf


20. června 2019

Vychází speciální číslo Maminky!

To tu ještě nebylo. Poprvé na český trh pod hlavičkou časopisu Maminka přichází speciální vydání věnované hlavně tatínkům. Číslo je určené všem tatínkům (a samozřejmě i maminkám), kteří se chtějí dozvědět víc o těhotenství, porodu, mateřství a rodičovství a to vše pohledem z mužské perspektivy!

ODKAZY KE STAŽENÍ

Šéfredaktorem se pro toto speciální vydání stal písničkář Tomáš Klus. „Moc děkuji za příležitost, vhled a poznání. Maminky, a samozřejmě i tatínci, jsou s Maminkou v nejlepších rukách, protože redakce, kterou jsem měl možnost vést, si vede skvěle,“ říká Tomáš. Ten si vybral i tatínkovskou redakci, kde nechyběl lékař a senátor Marek Hilšer, fotograf Vlado Kníž nebo kuchař Jiří Hilgart. „Tomáš je pro mě vzorový táta i celebrita. Obdivuju jeho lidskost a statečnost. Marek Hilšer? To je světlo na konci tunelu, politik, který má srdce i duši. Jirka je novopečený tatínek, který vaří s neuvěřitelnou lehkostí, a Vlado zase fotograf, který s Maminkou nejvíc spolupracuje a má šmrnc i nadhled. A propojením s naší redakcí vzniklo skvělé číslo, ze kterého mám obrovskou radost,“ říká šéfredaktorka časopisu Maminka Alice Rossi.

Tátové v něm najdou spoustu témat psaných přímo jim „na tělo“ a tak, aby se dokázali vžít do role svých těhotných partnerek i čerstvých maminek a pochopili, jak se cítí. Vtipně, s nadhledem a tak trochu „chlapským jazykem“. „Snažili jsme se přiblížit procesy, jimiž si naše ženy procházejí a jež nejsou vždy tolik očividné, aby se s nimi naše racionální mysl byla s to popasovat. A sám nemám moc rád, když mi někdo říká, jak na své děti. Proto bylo naším cílem sdílet pohledy praktikujících otců, s nimiž může každý táta svobodně srovnat své vlastní postřehy, případně se inspirovat,“ popisuje šéfredaktor tatínkovského čísla Tomáš Klus.

Kromě praktického těhotenského manuálu a podrobného „šestinedělí pro tatínky“ si tak tátové můžou přečíst třeba rady o tom, jak zvládnout první koupání nebo jak vybrat kočárek, proč je tak důležité si s dětmi hrát či jak zbořit předsudky o výchově synů a dcer, nebo se jen inspirovat u módy či grilování. „Otcovství je trendem a nejde jen o chlapácké zapíječky a pýření se, ale o uvědomění si pravé podstaty naší role. Že máme svaly nejen proto, abychom donesli domů co největší ranec, popřípadě rodinu ochránili, ale hlavně proto, abychom ji celou unesli, obejmuli a udrželi pohromadě,“ uzavírá šéfredaktor tatínkovského čísla Tomáš Klus.

Maminka (nejen) pro tatínky vychází 20. 6. a kromě běžné prodejní sítě ji lze pořídit i na ikiosek.cz.

 20062019_TZ_Maminka pro tatínky.pdf


Tiskové zprávy

BLESK ORDINACE – unikátní projekt deníku Blesk navštívilo…

Během uplynulého měsíce proběhla v pěti městech po celé republice…

Vychází nové číslo magazínu E15 Premium „Jak vydělat na …

Téma neúměrně zdražujících nemovitostí v Praze i v celém Česku není…

Auta na náplavce letos již potřetí

Časopis Svět motorů navazuje na předchozí dva úspěšné ročníky…

Aktivity
A PROJEKTY

Blesk lékárna

BLESK LÉKÁRNA je další komerční projekt pod značkou Blesku, který představuje ty nejlepší a…

Blesk Srdce pro vás

Blesk Srdce pro vás je charitativní projekt Blesku založený na principu vyhledávání a…

Eventy

Pod brandem našich titulů, webů a služeb vzniká v průběhu roku celá řada eventů se širokým…