Tiskové zprávy

13. listopadu 2018

CNC obsazuje do managementu nové silné osobnosti

CZECH NEWS CENTER obsazuje své tři klíčové manažerské pozice novými silnými osobnostmi. Od 1. ledna 2019 nastupuje na nově vzniklou samostatnou pozici ředitele online inzerce Michal Heisig, na pozici Chief Digital Officer Petr Fryš, od 1. prosince 2018 se ředitelem marketingu stává Jan Samko.

ODKAZY KE STAŽENÍ

CNC těmito personálními kroky, do kterých patří i nástup Jiřího Libánského od 1. 11. 2018 na místo manažera placeného obsahu, dostává do nejvyššího manažerského týmu hned několik silných osobností se zkušeností z digitální oblasti. Změny jsou součástí transformace velkého mediálního domu, jehož printové portfolio má v součtu největší zásah čtenosti na celém českém tiskovém trhu, v jednu z nejsilnějších digitálních mediálních společností ČR (CNC 2018 č.3 mezi provozovateli). 

Michal Heisig vystudoval na Ekonomické fakultě VŠB v Ostravě Systémové inženýrství a informatiku. Prodeji online reklamy se začal věnovat v roce 2002 v mediazastupitelství MIA v rámci skupiny Českého Telecomu, v roce 2004 pak v Seznam.cz v oddělení pro klíčové zákazníky. V letech 2009–2017 byl v Seznam.cz jmenován Obchodním ředitelem

a pověřen řízením celého prodeje online reklamy Seznam.cz. Poslední rok 2018 se věnoval rozvoji a stabilizaci globálního obchodního týmu Estheticon.com se zaměřením na prodej online reklamy především klientům z oblasti estetické a plastické chirurgie. 

Jeho cílem je společně s kolegy z online oddělení CNC přibližovat možnosti prezentace klientům tak, aby je spolupráce těšila a přinášela jim očekávané výsledky.   

Petr Fryš vystudoval žurnalistiku a mediální studia, sociologii, marketingovou komunikaci. Online médii se zabývá od roku 2001 jak na straně publisherů, tak na straně mediálních a komunikačních agentur (NetCentrum, Beyond Interactive). V letech 2011–2017 působil v Seznam.cz, kde se věnoval obchodně-produktovému rozvoji videoreklamy, mobilní reklamy, nestandardních reklamních formátů a cílené reklamy. Poslední rok 2018 vedl digitální oddělení contentové agentury FUSE, která v rámci Omnicom Media Group vytváří pro klienty nestandardní obsahové projekty na míru. 

Jeho cílem je spoluvytvářet CNC jako moderní mediálně digitální společnost, která jde vstříc technologickým trendům, spokojenosti uživatelů a rovněž hodnotám žurnalistiky klasických médií. 

Jan Samko se více než 15 let věnuje marketingu, strategii značek, e-commerce a omnichannel platformám, vedle digitálu má zkušenosti z retailu. Začínal v roce 2002 v Alza.cz jako manažer e-shopu, následně od roku 2005 do roku 2012 zastával v Alza.cz funkci marketingového ředitele. V letech 2012–2014 byl brand managerem komerčních serverů v Seznam.cz, v dalším období řídil marketing u největších retailových prodejců elektra, 2015–2018 působil jako marketingový ředitel a člen představenstva v DATART International. 

Jeho cílem je zúročit všechny zkušenosti v CNC, pomoci budovat silné mediální značky v oblasti printu i digitálu.

 13112018_TZ_personalie.pdf


12. listopadu 2018

Nové číslo exkluzivního magazínu E15 Premium – Osobnosti

Dnes vychází další speciál magazínu E15 Premium Osobnosti o byznysu. Jedná se o soubor 14 exkluzivních rozhovorů s inspirativními osobnostmi českého byznysu a hvězdou, která letos zazářila nejvíce. Ester.

ODKAZY KE STAŽENÍ

Sotva třiadvacetiletá holka se známým příjmením Ledecká uchvátila na olympiádě nejen sportovní svět. Svým postojem ke vzdělání, kariéře i vydělávání peněz a budování značky kolem svého jména může inspirovat. Stejně jako byznysmeni, kteří v exkluzivním magazínu E15 Premium popisují, jak se dá vybudovat podnik od nuly a úspěšně ho provést světem. 

„V Česku jsou ale i jiné hvězdy než ty sportovní. Jde o byznysmeny, kteří jsou pro republiku stejně důležití jako Ester přinášející radost. Ne-li důležitější,“ říká Hana Filipová, zástupkyně šéfredaktorky deníku E15 a vedoucí projektu E15 Premium Osobnosti. „Rozhodli jsme se přinést čtenářům magazín plný rozhovorů s lidmi, kteří přispívají k růstu ekonomiky, zaměstnávají tisíce lidí, přicházejí s inovacemi a novými nápady,“ dodává. 

Příkladem je třeba Michal Strnad. Je skoro stejně starý jako Ester a po svém otci převzal řízení strojírenské skupiny Czechoslovak Group, jež zaměstnává přes osm tisíc lidí. Ondřej Fryc kdysi založil největší on-line nákupní galerii v Česku a teď se svým fondem Reflex Capital investuje do nových nápadů mladých start-upistů. Vít Kutnar vybudoval obřího prodejce stavebnin DEK se zhruba sto dvaceti pobočkami v Česku i na Slovensku. Původem Ital Alessandro Pasquale rozvíjí tradiční českou značku Karlovarských minerálních vod, pod jejíž hlavičkou se budou vyrábět i nápoje světových jmen. A je mnoho dalších. 

Magazín je k dostání ve stáncích distributorů Relay a Geco, dále přes SMS prodej a na webových stránkách www.e15.cz.

 12112018_TZ_E15Premium_Osobnosti.pdf


9. listopadu 2018

CNC navýšilo meziročně počet čtenářů o téměř 200 tisíc

Mediální dům CZECH NEWS CENTER má nově 3 463 000 čtenářů, což představuje 6% nárůst – o 182 tisíc čtenářů více než v minulém roce. Deník Blesk zůstává nejčtenějším deníkem s 909 000 čtenářů. Jediný titul v ČR s více jak milionem čtenářů je nadále Blesk magazín s 1 186 000 čtenářů.

ODKAZY KE STAŽENÍ

CNC má i nejčtenější placený časopis, a to Nedělní Blesk s 515 000 čtenářů. U deníků si v meziročním srovnání jako jeden z mála na trhu polepšil bezplatný deník E15, a to o 4 % na 74 000 čtenářů.  

Druhý a třetí kvartál roku 2018 je ve znamení celé řady meziročních nárůstů počtu čtenářů. Týdeník Reflex má nově 271 000 čtenářů, což je meziroční nárůst o 13 % a druhý nejlepší výsledek za posledních téměř 5 let. Navíc je ve svém segmentu jednoznačnou jedničkou na trhu

Moje psychologie za rok získala 11 000 nových čtenářů, což představuje nárůst o 13 %. U Maminky se meziročně zvýšil počet čtenářů dokonce o 22 % – 141 000 čtenářů je druhý nejlepší výsledek za posledních více jak pět let. Blesk Zdraví zvýšil čtenářskou základnu o 10 %, Dieta dokonce o 28 %. Týdeník Aha! pro ženy jako jediný ze segmentu levných týdeníků meziročně navýšil počet čtenářů o 9 % na 124 000. 

V motoristickém segmentu si upevnil vedoucí postavení týdeník Svět motorů s 192 000 čtenářů, což je o 2 % více než v minulém roce. Skvělé výsledky má i dvouměsíčník AutoTip Klassik s 64 tisíci čtenářů, tedy s nárůstem o více než polovinu. 

ForMen dokázal za rok svoji čtenářskou základnu navýšit o téměř polovinu, a to na 55 000. Poslední data ukázala i jeden čerstvý rekord! Měsíčník Lidé a země nově čte 147 000 čtenářů, což je meziroční nárůst o 19 % a nejlepší výsledek za čtyři a půl roku!  V segmentu IT časopisů si upevnil pozici Computer, když v meziročním srovnání získal o 13 % více čtenářů, nově ho čte 89 000 lidí.

 09112018_TZ_čtenost_2_3Q2018.pdf


Tiskové zprávy

Listopadové číslo časopisu Maminka přináší Nákupy s…

Největší vydání v roce, 308stránkové číslo časopisu Maminka, je…

Deník E15 vydává další exkluzivní magazín E15 Premium –…

Jak vyhrát budoucnost, vám poradí letošní páté číslo magazínu E15…

Deník Blesk si meziměsíčně polepšil – drží suverénně…

Dle aktuálních dat ABC ČR za měsíc srpen si deník Blesk v pultovém…

Aktivity
A PROJEKTY

Blesk Srdce pro vás

Blesk Srdce pro vás je charitativní projekt Blesku založený na principu vyhledávání a…

Eventy

Pod brandem našich titulů, webů a služeb vzniká v průběhu roku celá řada eventů se širokým…

Praxe

Zajímají nás mladé talenty, a proto jsme otevřeni studentům žurnalistiky, kteří u nás mohou na…