Zpět na Blog
Tiskové zprávy

Pět minut: Mobilní aplikace od CNC agreguje obsah mediálního domu na jedno místo a nechává umělou inteligenci doporučovat obsah

Mediální dům Czech News Center vytváří obsah prostřednictvím více než čtyřiceti různých titulů. Nově vydaná mobilní aplikace pro telefony s Androidem i iOS přináší za pomyslných pět minut sloučený přehled toho nejaktuálnějšího zpravodajství. Podle v aplikaci otevíraných či odstraněných článků umělá inteligence skládá obsah každému na míru.

Nová mobilní aplikace Pět minut skládá obsah z různých titulů mediálního domu Czech News Center na jedno místo. Obsah vybírá i řadí algoritmus umělé inteligence, který se z chování naučí rozeznávat preference konkrétního čtenáře. Na svém zařízení tak každý může po několika použitích aplikace získat doporučený obsah pro sebe na míru. Pak stačí jen pět minut při cestě do práce v MHD, nebo při čekání ve frontě, aby měl uživatel přehled o všem podstatném, co se děje.

Při tvorbě aplikace Pět minut jsme kladli největší důraz na obsah. Velké fotky, titulky a náhledy článků jsou v aplikaci to hlavní. Vidíte je okamžitě a rovnou v nich můžete listovat intuitivním scrollováním dolů. Aplikace využívá umělé inteligence a doporučovacího algoritmu. Proto nepotřebuje žádná složitá nastavení, filtry a meníčka. Otevřete a můžete rovnou číst. Články, které vás zaujmou, si přečtete na jeden klik, nezajímavé vyřadíte swipem doprava,” popisuje základní stavební pilíře aplikace Ondřej Javornický, Product Team Leader ze společnosti CNC, který se už několik let věnuje algoritmům pro doporučování obsahu.

Aplikace nabízí jen základní nastavení. Zvolit si lze například světlý či tmavý režim nebo to, kolik uživatel vidí ze zobrazovaného obsahu – zda jen fotku a titulek, případně i úvod článku. K ovládání stačí jen swipe dolů, při kterém se zobrazuje seznam všech článků. Při swipnutí do strany se text z doporučeného seznamu vyřadí. Zajímavé články si lze uložit k přečtení na později kliknutím na symbol záložky.

Zatím zobrazujeme v aplikaci pouze články, které jsou v našich titulech dostupné zdarma. Do budoucna plánujeme i přidání našeho placeného obsahu. Předplatitelé, kteří využívají naší službu Premium pro vícero titulů, tak budou mít všechen svůj placený obsah přístupný z jednoho místa,” doplňuje k plánům dalšího rozvoje aplikace Ondřej Javornický.

V aplikaci Pět minut se zobrazuje rozmanitý obsah. Čtenáři v něm najdou zprávy z deníků E15 či Blesk, z časopisu Reflex, ženských magazínů, Živě.cz nebo třeba ze sportovních titulů. Zapojen je tedy veškerý obsah z webů patřících do vydavatelství Czech News Center. Do budoucna se nebude rozšiřovat pouze obsah, ale i doporučovací algoritmy nebo funkcionality. 

Mobilní aplikace je dostupná pro zařízení s Androidem i pro telefony s iOS.

Tagy:

onlinemobilní aplikace

Co se u nás právě děje?