Zpět na Blog
Tiskové zprávy

Mobilní aplikace iKiosek přináší pohodlné čtení elektronických verzí novin a magazínů vydavatelství CNC

Za tři měsíce stáhly aplikaci iKiosek tisíce lidí, každý den ji používá průměrně 350 z nich.

Na přelomu roku spustilo vydavatelství CNC novou mobilní aplikaci iKiosek, která dává přístup ke všem z jejich 50 titulů - od těch mířených na široké publikum až po specializované časopisy o sportu, autech, rodičovství či vaření. Elektronickou verzi jednotlivých vydání si čtenáři do prosince minulého roku mohli prohlížet pouze na webu ikiosek.cz. Na přelomu roku spuštěná aplikace ale přináší tištěná vydání novin a magazínů čtenářům do jejich mobilních telefonů a tabletů s operačními systémy Android i iOS.

Vracíme noviny a magazíny zase do rukou čtenářů, tentokráte v elektronické podobě,říká Petr Štípek, šéf týmu vývoje mobilních aplikací v CNC, a dodává: „Málokdo si užívá čtení z počítače nebo v prohlížeči v mobilu, obzvlášť pokud jde o elektronickou verzi tištěného titulu. Čtení papíru má jistou krásu, jednoduchost. Tu jsme se snažili přenést i do mobilní aplikace.

Mobilní aplikace slouží jako čtečka elektronických vydání titulů z vydavatelství CNC, předplacených nebo zakoupených na webu. Mezi velmi populárními tituly jsou na iKiosku nepřekvapivě deníky Blesk, Sport a E15. Nejpopulárnější obsah patří ale týdeníku: „V současné chvíli je v aplikaci nejčastěji otevíraný týdeník Reflex, a to na stránce se Zeleným Raulem,” vysvětluje Štípek, a dodává: „Aplikaci jsme zatím nijak obzvlášť nepropagovali, přesto ji ve storech již vyhledalo a stáhlo několik tisíc lidí. Mezi předplatiteli má dost úspěch, na mobilu ji používají podle časů přihlášení do aplikace v MHD cestou do práce, na tabletech pak večer doma. Už nyní jsme překonali hranici 350 aktivních uživatelů denně a průměrná doba, kterou člověk každý den čtením v aplikaci stráví přesahuje 23 minut.”

Pro čtení některého z více než 50 printových titulů vydavatelství CNC nepotřebujete internetové připojení, jakýkoliv zakoupený titul lze stáhnout k offline čtení - zvolit si přitom člověk může, zda bude obsah stahovat na datech či při připojení na wifi. Mezi další vychytávky patří noční režim či nastavení nezhasínání displeje. „Máme v plánu náš iKiosek vylepšovat o další funkce, například nákup jednotlivých vydání a předplatných přímo v aplikaci či automatické stahování nových předplacených vydání k offline čtení. Než se do toho pustíme, chceme aplikaci pořádně otestovat a vyladit podle potřeb našich čtenářů,” přibližuje Štípek další plány.


Aplikace je ke stažení pro mobilní telefony i tablety, a to pro oba operační systémy - tedy Android i iOS.

I Kiosek Android Phone Portrait Library Cropped

Tagy:

iKiosekmobilní aplikace

Co se u nás právě děje?