Zpět na Blog
Právě nabízíme

Frinky Town: Festival nového konceptu z dílny Active Radio i Světa motorů

Auta. Adrenalin. Zážitky. Je toho mnoho, co se dá zažít za volantem a právě festival nového konceptu s názvem Frinky Town přinese v sobotu 20. května do ostravského Centra Bezpečné Jízdy Libros velmi slušnou porci zážitků, a to nejen ve spojení se vším možným, co má kola.

Automobilová slavnost Frinky Town se uskuteční v areálu Centra bezpečné jízdy Libros. Akce oslovující jak tatínky, tak jejich ratolesti, nabídne už od dopoledních hodin akční ukázky závodních jezdců v čele se stříbrným mužem letošního Dakaru Martinem Macíkem nebo ostříleným Tomášem Tomečkem i s jeho milovanými Tatrami. Těšit se návštěvníci můžou i na driftovací auta z projektu FURTBOKEM, populární YouTube tým Kubrt Auto nebo CestujKlasikou i další zajímavé kousky jako například Nissan Skyline R32 Lukáše „LuckyBoy“ Souhrady či rally taxi Toyota Yaris GR. Na dvou a někdy i jednom kole bude jezdit motocyklový profesionální kaskadér Adam Special Peschel.

Unikátní show pro všechny automobilové fanoušky nabídne přehlídky a projížďky speciálními vozy, adrenalinové atrakce, ale i skvělou hudbu a přednášky. Důležitou součástí programu bude redakce časopisu Svět motorů, která zajistí odbornou stránku celodenní akce. V čele s Martinem Vaculíkem. 

„Na hlavní stage, nebo pak do přednáškového sálu, přineseme zajímavá témata napříč auto-motoristickým světem. Po celý den s námi mohou návštěvníci diskutovat a ptát se na dotazy,” doplňuje Martin Vaculík, populární motoristický novinář, který přispívá do Světa motorů technickými radami i celými materiály už od roku 2010. Zaměřuje se přitom na problematiku životnosti a spolehlivosti vozidel, platí za odborníka na vznětové motory. Oblíbený je také jeho pořad Auta Martina Vaculíka nebo série Bazary Martina Vaculíka. 

Svým typickým způsobem odborný výklad zajistí i Honza Studnička a Tereza z podcastu Hodina dějepichu. Závod plný adrenalinu mohou návštěvníci zažít i v bezpečí rallye simulátoru nebo virtuální reality. Případně si vyzkoušet otočný simulátor, zvaný Tatra gril. A nebo vyhrát jízdu se slepým banditou Petrem Haluškou. 

Pokud i vás napadá zážitek, který byste chtěli návštěvníkům akce zprostředkovat, nebo máte zajímavý unikát, jehož prohlídku by ocenili, neváhejte se ozvat na email office@frinkytown.cz.

Tagy:

EventySpolupráceauto-motoToyota

Co se u nás právě děje?