Zpět na Blog
Tiskové zprávy

CZECH MEDIA INVEST zahájila proces propojení svých českých dceřiných společností

Společnosti CZECH NEWS CENTER a Active Radio se řadí mezi největší české mediální domy a užší spolupráce posílí jejich pozice. Stávající generální ředitelka Active Radio Martina Říhová tak byla jmenována generální ředitelkou CNC. Juraj Felix přechází na pozici Managing Director skupiny CMI s odpovědností za digitální investice celé skupiny.

Společnost CZECH MEDIA INVEST a.s. (CMI) zamýšlí více propojit své klíčové české dceřiné společnosti tak, aby byly schopny lépe a efektivněji reagovat na požadavky svých čtenářů, diváků a posluchačů na straně jedné a inzertních klientů na straně druhé. Z důvodu efektivnější koordinace obou stávajících mediálních domů, tedy společností CZECH NEWS CENTER a.s. (CNC) a Active Radio a.s. (AR) se novou generální ředitelkou CNC stala stávající generální ředitelka AR Martina Říhová. Ta bude nadále odpovědná i za řízení skupiny rádií. Spolu s ní do CNC nastupuje na pozici Chief Operating Officer (COO) Karel Žalud, který řídí finance skupiny CMI a působí i v Active Radio na pozicích CFO a COO.  

„Vážím si této příležitosti a pevně věřím v úspěch naší mise. Kromě spojení obou domů a vytvoření synergií bude našim úkolem i dokončit digitální transformaci CNC rozpracovanou Jurajem Felixem a týmem, který vybudoval. CNC a velké množství jejích zaměstnanců znám velmi dobře, spolupracujeme už nyní na celé řadě projektů, proto si troufnu odhadnout, že nebudeme s Karlem Žaludem potřebovat příliš času na detailní seznámení se všemi procesy. Propojení obou mediálních domů se nabízí, synergie jsou zřejmé a náš cíl je jasný: posílit a upevnit pozice největšího printového vydavatelství, největšího rádiového domu a akcelerovat dlouhodobý růst v digitálním segmentu,“ říká Martina Říhová, nová CEO CZECH NEWS CENTER.

Juraj Felix, jeden ze dvou dosavadních CO-CEOs a lídr projektu digitální transformace, přijal výzvu akcionářů CMI a bude se z pozice Managing Director pro digitální investice CMI věnovat jak řízení stávajících digitálních projektů skupiny (jak v ČR, tak v zahraničí), tak rozvoji nových příležitostí. Z titulu této funkce bude podporovat i dokončení transformace CNC. Juraj zároveň zůstává členem představenstva CNC.

„Hodnota Czech News Center je definována lidmi, kteří v ní pracují. Proto jsem rád, že Martině předávám tým, který prakticky ví, jak v komplexním prostředí CNC doručit technologickou a businessovou změnu kritickou pro úspěch v digitální době. Současně vidím obrovskou příležitost v projektech na úrovni CMI, z nichž některé mají globální potenciál," doplnil Juraj Felix. Druhý CO-CEOs, Tomáš Stránský, skupinu po dohodě opouští.

„Sjednocení řízení obou společností je racionální a strategicky správný krok, který je reakcí na komplexní externí prostředí a dynamický vývoj mediálního trhu. Juraj s Tomášem odvedli velký kus práce a rozpracovali do předfinální fáze projekt digitální transformace společnosti. To vše v mimořádně obtížných podmínkách zahrnujících jak období covidu, tak následného obrovského zdražení cen papíru a pokračující absence rozumné regulace globálních technologických dominantů. Tomovi přejeme hodně štěstí v novém působišti, posun Juraje na skupinovou pozici vítáme jako zásadní posílení našich aktivit a ambicí v oblasti digitální projektů, ve kterých, vzhledem k rozsahu celé skupiny a z toho vyplývajících příležitostí, vidíme velmi významný potenciál, zásadně přesahující měřítko České republiky, “ říká Branislav Miškovič, člen představenstva CZECH MEDIA INVEST.

Projekt fúze plánuje CMI dokončit po přestěhování obou firem do nových sídel na Hagiboru, tedy začátkem roku 2024.

Tagy:

strategievedeníprintonlineCMI

Co se u nás právě děje?