Zpět na Blog
Tiskové zprávy

Časopis Svět motorů slaví 75 let na trhu

Nejprodávanější český motoristický časopis dnes slaví 75. výročí. Týdeník Svět motorů, vydávaný mediálním domem Czech News Center, připravil k příležitosti oslav velkolepé připomenutí titulek a lehký facelift.

Pětasedmdesáté narozeniny budou provázet čtenáře magazínu po celý rok, avšak decentně. Začaly lehkým grafickým omlazením vizuálu, na jaře mají, s ohledem na aktuální pandemickou situaci, navázat velkolepou výstavou vybraných titulních stran v Autoklubu ČR.

„Vysvětlovat dnes, co je to Svět motorů, nemá smysl. Všichni ho dobře znají. Už 75 let tu je jako strážce zájmů motoristů. Jsme vaším průvodcem úskalími běžného života za volantem, spolehlivým a odborným informátorem na poli automobilových a motocyklových novinek, tradičním zdrojem poznání na poli sportovním a v neposlední řadě se snažíme vás bavit. Někdy se nám to daří skvěle, jindy hůře, ale takový je život. Skutečnost, že tu jsme už 75 let a máme podle oficiálních průzkumů týdně více než 200 000 čtenářů, což nás řadí do pozice nejčtenějšího časopisu v tomto segmentu, hovoří sama za sebe,” uvedl symbolicky oslavné aktuální lednové a zároveň třetí letošní číslo Světa motorů jeho šéfredaktor Zbyšek Pechr.

Vůbec první Svět motorů vyšel 20. ledna 1947. Navázal na technickou větev tehdejšího časopisu Auto, vycházejícího od roku 1913. Na číslo 1 s umělecky vyvedenou obálkou navázalo zatím dalších 3285 vydání bez jediné pauzy. Periodicita časopisu se různě měnila, byl týdeníkem, čtrnáctideníkem a jednu dobu vycházel každé tři týdny. Poslední roky vlastní Svět motorů největší český vydavatelský dům Czech News Center, a je tedy stejně jako na svém počátku v českých rukou. Prodaný náklad magazínu se v současnosti pohybuje na hranici 28 000 výtisků na jedno vydání, přičemž cca polovina z toho jde do rukou předplatitelů. Ve vedení se vystřídalo 10 šéfredaktorů.

Tagy:

printzajímavostauto-moto

Co se u nás právě děje?