Zpět na Blog
Technologie

Ábíčko má nové virtuální studio a video magazín

Populární ábíčko už vychází (v různých obměnách) od roku 1957. To ale rozhodně neznamená, že patří do starého železa! Nově láká své čtenáře a fanoušky například na moderní virtuální studio, ze kterého vysílá originální video magazín.

Video mag o vědě, vesmíru, technice, hrách a hračkách, e-sportu nebo bezpečném prostředí na internetu můžou fandové zhlédnout jednou za 14 dnů v délce do 15 minut. Jeho obsah částečně vychází z článků, které mohou najít v tištěné verzi populárního čtrnáctideníku, tématům však dodává šmrnc nejen zajímavé zpracování studia, ze kterého se magazín vysílá, ale třeba také moderátor Vojta Přívětivý, jehož hlas znají fanoušci například z Fajn rádia. 

Virtuální studio vzniklo v produkci Czech News Center a nabízí neomezené možnosti, jak uchopit nejen jednotlivá témata pořadu, ale také různé partnerské spolupráce. Využívá greenscreenu a všechny výstupy vznikají v Unreal enginu. Dříve to byl program na vývoj her, ale časem Unreal začal nabízet realistickou simulaci světla v reálnem čase, a to tak dobrou, že se začal využívat i pro filmy nebo seriály. „Seriál Mandalorian vzbudil v našem producentovi virtuální tvorby CNC Františku Weissovi impuls se s tímto špičkovým programem naučit," říká tým, který na magazínu pracuje. Videa, ve formátu 4K, jsou k vidění na webu ABC, ale také na YouTube, jejich fragmenty pak samozřejmě i na dalších sociálních sítích magazínu, jakými jsou třeba Instagram nebo TikTok

V prvních čtyřech epizodách magazínu zaujaly diváky třeba klasické aktuality ze světa vědy, techniky, přírody nebo her (tzv. newsky), nebo zajímavé reportáže a rozhovory. Ať už to byl třeba exkluzivní rozhovor s paleoartistou Honzou Sovákem, což je náš nejlepší dinosauří výtvarník, informace o výcvikovém středisku pro astronauty, reportáž z Laser Game Galaxy naživo, z pražské ZOO či z Legolandu. První tři epizody nasbíraly už přes  415 000 views (napříč platformami). 

 

 

Tagy:

videoABCdětitiktoksocialYoutubevirtuální studio

Co se u nás právě děje?