Zpět na Blog
Právě nabízíme

Připravujeme 3. ročník BLESK Ordinace. Minulá šňůra přivítala přes 12 000 návštěvníků

Deník Blesk zopakuje na podzim svůj úspěšný koncept Blesk Ordinace. Roadshow spojená s prevencí běžných onemocnění navštíví pět českých měst. Vloni se v rámci této lifestylové CSR akce podařilo vyšetřit přes 6 500 pacientů.

Jedinečný projekt Blesk Ordinace se dočkal svého 3. ročníku, který budeme pořádat na podzim letošního roku. Provotní myšlenka vznikla v roce 2018 a od té doby se Blesk Ordinace stala vlajkovým projektem nejen redakce Blesku, nýbrž celého mediálního domu Czech News Center.

Proč Blesk Ordinace?

Snažíme se ruku v ruce s akcí naplňovat několik důležitých hodnot. Tou hlavní je důraz na prevenci. Blesk Ordinace a pozornost, kterou jí věnujeme, je cesta, jak upozornit naše čtenáře a návštěvníky jednotlivých akcí na jejich práva, dát jim osvětu, jak pečovat o vlastní životy a jak zvýšit jejich kvalitu. A to obzvlášť v této (po)covidové době, ve které se všichni stále ještě učíme žít. Chceme je také seznámit  s výjimečnými odborníky a výjimečnými službami, které poskytují naši partneři a instituce, nemocnicemi počínaje, regionálními partnery konče. A v neposlední řade se snažíme zpopularizovat nádherné historické lokace, ve kterých Blesk Ordinaci pořádáme.

Nad tím vším je náš halvní cíl který jsme si už na začátku stanovili: vybudovat z Blesk Ordinace největší osvětovou akci, která je v České republice pořádána. To vše pod záštitami všech důležitých institucí - od Ministerstva zdravotnictví České republiky, přes kraje, až po samotná města a další důležité úřady.

Velmi dobře si uvědomujeme, že role našich partnerů v tomto projektu je nezastupitelná. Proto na ně pohlížíme jako na spolupořadatele, nikoliv jako na subjekty v běžném obchodním vztahu. Jsem přesvědčen, že jen tak lze vybudovat projekt, který má šanci naplnit veškerý zmíněný potenciál. Bude nám ctí, pokud u našeho třetího ročníku budeme moci být spolu a vytvoříme vztah, který bude mít duši. Tak jako ji má celá Blesk Ordinace," říká Radek Lain, šéfredaktor Blesku. 

Loňský ročník pomáhal. Výrazně

Akce je spojená s prevencí běžných onemocnění, jako třeba diabetu, obezity, vysokého tlaku či rakoviny. V rámci roadshow vyroste v předem vytyčených českých městech vždy na jeden den městečko mobilních ordinací s lékaři z různých oborů. Letos je zapojeno pět měst (Praha, Brno, Olomouc, Teplice a Písek), pět velkých nemocnic a více než 50 odborníků. Ti provádí vyšetření přímo na místě. 

Vloni například zavítalo na Blesk Ordinaci kumulovaně přes 12 000 návštěvníků. Provedli jsme na 6500 vyšetření, odhalili 65 zhoubných nádorů kůže, 2 karcinomy plic, 55 závažných plicních onemocnění. Stovky případů vysoké hladiny cukru v krvi či vysokého krevního tlaku. 

Milionové zásahy

Event je ukázkou smysluplného propojení redakčních aktivit s CSR, ale také online a offline světa. Typicky outdoorové akci jsme totiž přidali třeba online chaty s odborníky nebo živé vstupy z akce pro TV Blesk.cz. Má tedy široký zásah a vysokou frekvenci v propojení s redakčním obsahem.

Ordinace

Podpora Medi

Tagy:

EventyBLESKregionyCSRlifestyle

Co se u nás právě děje?