Pravidla soutěže Kvízuj

Pravidla soutěže

Datum účinnosti: 26. července 2021, v den oficiálního spuštění aplikace. Před tímto datem je hra v testovací verzi neoficiální a nelze požadovat výhru. 

 

Vítejte v Kvízuj.

 

 1. Obecně

K výhře v soutěži Kvízuj (dále jen „soutěž“) není nutný žádný nákup ani platba jakéhokoli druhu. Žádná platba ani nákup nezvýší šance uživatele na výhru. 

 

Vstupem do soutěže všichni uživatelé souhlasí s tím, že jsou vázání oficiálními pravidly soutěže, budou je dodržovat a souhlasí s použitím svých osobních údajů ke správě soutěže.

 

 1. Uživatelé

Soutěž je otevřena všem registrovaným uživatelům hry Kvízuj, legálním obyvatelům všech zemí s distribucí aplikace Kvízuj v obchodech Google Play a AppStore, kteří v době přihlášení dosáhli věku 18 let (nebo vyššího, vyžadují-li to domácí zákony), a kde místní regulace žádným jiným způsobem nebrání účasti v bezplatné soutěži s peněžními cenami. Uživatelé nejsou způsobilí k výhře v Soutěži, pokud se na projektu Kvízuj a jeho vývoji jakkoliv podíleli.

 

 1. Období soutěže

Doba, po kterou soutěž probíhá, je znázorněna v aplikaci Kvízuj formou odpočítávání, které zobrazuje čas do konce probíhající a začátku další soutěže. Je na výhradním uvážení služby Kvízuj kdykoliv a bez jakéhokoli důvodu ukončit probíhající soutěž s odpočítáváním, vyhlásit novou soutěž s odpočítáváním nebo zrušit nadcházející soutěže.

 

 1. Účast

Pro účast v soutěži se musí uživatel podle pokynů v soutěži zaregistrovat prostřednictvím Facebookového účtu, Gmail účtu, Apple účtu nebo uvedením a potvrzením e-mailové adresy. Aby se uživatelé mohli zaregistrovat, musí souhlasit s prohlášením o ochraně osobních údajů, podmínkami použití, pravidly soutěže a musí jim být alespoň 18 let.

 

 1. Ceny a výhra v soutěži

Ve hře kvízuj máte šanci vyhrát peněžité, ale i věcné ceny v rámci vědomostních kvízů. Peněžité ceny si můžete vyzvednout v sekci “Profil”, kde je potřeba vyplnit požadované informace. Jakmile je formulář vyplněn a Vy jej potvrdíte, máme 30 dnů na vyřízení Vaší žádosti. V naší společnosti se všechny výhry vyřizují jedenkrát měsíčně. Od momentu odeslání by Vám výhra měla dorazit do 5 dnů. 

 

Ve sponzorovaných soutěžích se hraje o věcné ceny. Vítězové sponzorovaných soutěží musí přijmout cenu, kterou uděluje sponzor soutěže, v opačném případě cena propadne. Ceny nelze převádět ani nahrazovat, s výjimkou výlučného uvážení sponzora soutěže. 

 

Výherci jsou po vyhlášení soutěže informováni oznámením v aplikaci. Věcnou cenu si výherce musí vyzvednout do 1 měsíce od oznámení výhry. 

 

V týdenním slosování soutěže se hraje o peněžité ceny. Peněžité ceny si uživatel musí vyzvednout do 12 měsíců od oznámení o výhře v aplikaci. Zároveň se na konci každého soutěžního období uskuteční náhodné slosování (ze všech způsobilých přihlášek obdržených v průběhu soutěžního období) za účelem výběru jednoho či více uživatelů oprávněných vyhrát hlavní cenu (ceny).

 

V denních žebříčcích se hraje o peněžité ceny. Peněžité ceny si uživatel musí vyžádat do 12 měsíců od oznámení o výhře uživateli v aplikaci. 



 1. Definice pojmů 

 

Mince: Mince jsou digitální herní peníze pro uživatele. Za ně si kupuje kvízy, životy a nápovědy. Lze je získat každý den v denním bonusu, v denních kvízech, za zhlédnutí reklamy, v kvízech z tematických kategorií, v základních sponzorovaných kvízech (za správné odpovědi), v kvízech ze sponzorované soutěže (za správné odpovědi), za pozvání přátel (pozvaný uživatel musí nahrát určitý počet bodů, aby mu byl udělený referral bonus), za přidání hodnocení v app storu/ google play a za umístění v žebříčcích. 

 

Nápovědy: Nápovědy jsou pomůcky do kvízů pro uživatele. Kvízuj obsahuje 3 základní nápovědy, a to “50/50”, “hlas lidu” a “vyměnit otázku”. Nápovědy může uživatel získat v Denním bonusu, za zhlédnutí reklamy a nebo si je může koupit za Mince. Každý Uživatel může v jednom kvízu použít maximálně 3 nápovědy: 1x “50:50”, 1x “hlas lidu”, 1x “vyměnit otázku”. Nápověda “50/50” náhodně vyřadí 2 nesprávné odpovědi, nápověda “hlas lidu” vyznačí nejčastěji odpovídanou variantu dané otázky (odemkne se až po určitém počtu odpovědích na danou otázku) a nápověda “vyměnit otázku” vymění otázku za jinou ze stejné kategorie kvízu.

 

Životy: Životy jsou potřeba na pokračování v kvízech v případě, že uživatel chybně zodpoví otázku. Po špatné odpovědi (nebo uplynutí času) dostane uživatel na výběr, zda použije život (čímž o něj přijde) a bude moci pokračovat na další otázku, a nebo ukončí kvíz. Životy uživatel může získat v denním bonusu, za zhlédnutí reklamy nebo si je může koupit v aplikaci za Mince.

Omezení používání životů: v jednom kvízu je možné použít maximálně 3 životy. 

 

Denní bonus a strike: Uživatel si může každý den “vyzvednout” denní bonus, který obdrží za navštívení aplikace. Bonus se zvyšuje každý den v případě, že se uživatel přihlašuje do aplikace v po sobě jdoucích dnech (maximálně 7 dní). Po 7. denním přihlášení v řadě velikost bonusu dosáhne maximální výše a ve dnech následujících v této výši setrvává. Pokud uživatel přeruší sérii po sobě jdoucích dnů, ve kterých se do aplikace přihlásil, tak po následujícím přihlášení obdrží bonus ve výši odpovídající 1. dnu. Výběr bonusu se vždy restartuje v 6:00.

 

Denní kvíz: Jedná se o základní kvíz. Uživatel má každý den možnost odehrát 3 denní kvízy. 

 

Denní mise: Mise se skládá z denních kvízů, případně ze základního sponzorovaného kvízu a kvízu ze sponzorované soutěže. Za splnění všech kvízů v denní misi získá uživatel 300 bodů.

 

Peníze: Peníze se vyhrávají v denních žebříčcích, týdenních slosováních a ve sponzorovaných kvízech. Vyplacení peněžitých výher si uživatel může vyžádat kdykoliv, ale veškeré výhry budou odesílány jednou měsíčně, a to v zásadě na konci kalendářního měsíce.

 

Denní žebříček:

V denním žebříčku porovnáváte své síly s ostatními hráči, kteří se daný den zúčastní soutěže. Cílem je získat co nejvyšší počet bodů jak v rámci kvízů spadajících do denní mise, tak v kvízech v jednotlivých tematických kategoriích. Čím více bodů získáte, tím lépe se umístíte v žebříčku. První 3 hráči v denním žebříčku získají peněžité ceny. Aby hráč daný den figuroval v žebříčku, musí získat alespoň 50 bodů.

 

Bodování kvízů: Součet bodů tvoří základní měrnou jednotku pro určení pořadí hráče v žebříčcích. Body získáváte v kvízech z denní mise, kvízech v jednotlivých kategoriích a za splnění celé mise. Body získáváte jen za správně zodpovězené otázky a jejich výše je závislá na rychlosti odpovědi. Dále pak jsou otázky v kvízech bodovány vzestupně. V každém kvízu je 10 otázek, první otázka je za nejnižší počet bodů a poslední, desátá, otázka za nejvyšší počet bodů. Kvízy z kategorií jsou děleny na “lehké” a “těžké” kvízy (viz “Lehký/Těžký kvíz z kategorie”). Kvízy v kategoriích mají daný vstupní poplatek ve virtuálních mincích, které si nekupujete, ale získáváte.

 

Otázky: Textové. 

 

Odpovědi: V podobě A/B/C/D.

 

Kvízy: Denní, z kategorie, lehké a těžké, soutěžní a sponzorované od partnerů. Každý kvíz obsahuje 10 otázek. 

 

Kategorie: V Kvízuj naleznete 6 tematických kategorií, ze kterých si můžete vybírat: věda, umění, historie, geografie, sport a různé. 

 

Lehký/Těžký kvíz z kategorie: 

 • Lehký kvíz je za poplatek 10 mincí.
 • Těžký kvíz je za poplatek 20 mincí.

V “těžkém kvízu” lze za správné odpovědi získat až dvojnásobný počet bodů, než v “lehkém kvízu”. V každé kategorii lze denně odehrát dva kvízy, jeden “těžký” a jeden “lehký”. Nejprve musí uživatel absolvovat “lehký kvíz”, aby se uživateli odemkl “těžký kvíz”.

 

Týdenní slosování: Týdenní slosování probíhá každou neděli v 20:00. Uživatelé budou mít šanci ve slosování podle počtu získaných bodů v daném týdnu. Aby se uživatel mohl zúčastnit slosování, musí v daném týdnu získat minimálně 500 bodů. 

 • 10 bodů = 1 šance do slosování.
 • Součet všech nasbíraných bodů z kvízů.

Při týdenním slosování vidí uživatel pouze své body a svoji šanci do slosování, nevidí body ostatních. 

 

Základní sponzorovaný kvíz: Základní sponzorované kvízy se zobrazují v denních misích. Pro získání bodového ocenění z denní mise je uživatel musí odehrát. Základní sponzorované kvízy jsou pro uživatele bez vstupního poplatku a za správné odpovědi v těchto kvízech má uživatel možnost získat mince. 

 

Sponzorovaná soutěž: Sponzorované soutěže se objevují v carouselu na hlavní stránce. Partner soutěže vždy vyhlásí cenu a kolik kvízů je třeba splnit. Tyto kvízy jsou bez vstupního poplatku a za každou správnou odpověď získá uživatel jednu šanci do slosování. Slosování sponzorované soutěže proběhne po týdnu fungování soutěže. Další pravidla si určuje partner soutěže.

 

Obchod: V obchodě má uživatel možnost doplnit si mince (za zhlédnutí reklamy) či dokoupit si nápovědy i životy (za mince/zhlédnutí reklamy).

 

Profil: Ve svém profilu naleznete své osobní údaje, které jste s námi sdíleli i všechna pravidla. Rovněž zde máte možnost doporučit hru přátelům a vybrat si své výhry.

 

Review: Pokud budete tak hodní, že nám dáte review, tak my vám na oplátku dáme 500 mincí. 

 

Refferal/doporučení: Když Kvízuj doporučíte přátelům, kteří nahrají alespoň 2000 bodů, odměníme vás ziskem 500 mincí.

 

 1. Definice/Popis obrazovek 

 

Soutěže: 

V kartě soutěže si uživatel může vyzvednout výhry pomocí tlačítka “vyzvednout”. Po kliknutí se výhra přepíše do herního účtu. Pozor, je třeba rozlišovat “vyzvednout výhru” v sekci soutěže a “vybrat peníze” v sekci profil. Akce “vyzvednout výhru” je jen vyzvednutí výhry do herního účtu, a až následně po tomto kroku si může uživatel nechat poslat peníze na svůj bankovní účet pomocí akce “vybrat peníze”. 

Zde uživatel nalezne také podsekce “probíhající” a “vítězové”. 

V kartě “probíhající” budou probíhající soutěže a slosování, počínaje sponzorovanou soutěží, týdenním slosováním a poté denním žebříčkem. 

V kartě “vítězové” budou zobrazeny nejlepší hráči všech dob, vítězové posledních slosování a žebříčky spolu s výhrami, které uživatelé obdrželi.

Ve spodní části budou vypsáni vítězové posledních sponzorovaných kvízů spolu s odměnami. 

 

Obchod:

V kartě obchod může uživatel získat základní hrací prostředky: životy, nápovědy a mince. 

V horní části obrazovky je zobrazený počet životů, nápověd a mincí. Prvním elementem je nákup životů za reklamu a nebo za mince. 

Druhým elementem je nákup nápověd, taktéž za reklamu a nebo mince. 

Mince může uživatel získávat za reklamu (denně může takto zhlédnout maximálně 5 reklam po 10 mincích). 

Dalším elementem v sekci obchod je “pozvi přátelé”, kde může uživatel získat mince za pozvání přátel. Mince uživatel obdrží v případě, že pozvaný přítel nahraje 2000 bodů. 

Posledním elementem v sekci obchod je “přidej recenzi”. Toto tlačítko odkazuje na hodnocení ve storech Apple/Google. Po ohodnocení element zmizí. 

 

Profil:

V profilu si může uživatel upravovat svou fotku či avatara.

Je zde také tlačítko na pozvání přátel stejně jako v sekci Obchod. Pak je zde tlačítko “vybrat peníze”. Po kliknutí se uživateli zobrazí formulář, kde vyplní informaci o tom, kam mu má být peněžitá cena zaslána. V této sekci může uživatel sledovat status své výhry. Dále uživatel u svého profilu najde možnost vypnout či zapnout notifikace. Najde zde pravidla soutěže, GDPR, obchodní podmínky a možnost reportovat chyby, se kterými se uživatel potká. V této sekci má uživatel možnost odhlásit se z účtu. Uživatel zde vidí také informace o aplikaci (verze aplikace apod.). 

 

Pauza: 

Pokud bude uživatel potřebovat pauzu během kvízu, může mezi otázkami stisknout tlačítko pauzy na displeji. Při pádu aplikace nebo přijatém hovoru uživateli plyne čas dál, a pokud se uživatel nestihne do aplikace vrátit a odpovídat, nastává situace jako kdyby na otázku nestihl odpovědět, popřípadě je posunut do screenu s otázkami. 



Legenda: 

 • Za každou správnou odpověď získáš body i mince 
 • Čím rychleji odpovíš, tím více bodů získáš
 • V každém kvízu můžeš použít maximálně 3 životy
 • Když nevíš, můžeš si pomoct nápovědou
 • Nezapomeň splnit všechny kvízy z denní mise a dostaneš bonus až 300 bodů
 • Každý den můžeš vyhrát až 500 Kč a každý týden až 5000 Kč a různé věcné ceny od sponzorů