cz en

Tiskové zprávy

18. prosince 2019

E15 obhájila dvě mezinárodní ocenění – ICMA a European Newspaper Award

Obě prestižní mezinárodní ocenění – ICMA (International Creative Media Award) a European Newspaper Award – získala E15 již podruhé v řadě. ICMA je mezinárodní soutěž pro firemní média, knihy, firemní design a časopisy a European Newspaper Award je největší novinářskou soutěží v Evropě, která podporuje výměnu informací o koncepci a návrhu novin a médií v celé Evropě.

ODKAZY KE STAŽENÍ

V rámci 10. ročníku ICMA byl mezinárodní porotou oceněn Manuál E15 Chceš si otevřít hospodu, a to v kategorii Storytelling. Soutěž ICMA byla založena roku 2010 a organizuje ji International Editorial Design & Research Forum z Německa. Cílem soutěže je podporovat výměnu kreativních nápadů na mezinárodní platformě.

„Ocenění si velice vážíme, je to pro nás důležitý impuls pro další práci. Je to také další potvrzení toho, že konkrétně náš dlouhodobý obsahový projekt Gastro byznys má smysl. Pro příští rok chystáme toto téma pro vydání v knižní formě ve spolupráci s vydavatelstvím Euromedia. To bude pro nás novinka,“ uvedla šéfredaktorka E15 Tereza Zavadilová.

Druhý rok po sobě získal deník E15 také ocenění European Newspaper Award v kategorii Cover and Coverstory. 21. ročník European Newspaper Award byl vyhlášen 12. prosince. Deník E15 získal toto ocenění v konkurenci dalších 184 novin z 25 zemí světa. Šestnáct porotců z osmi evropských zemí (z Dánska, Norska, Švédska, Nizozemska, Belgie, Portugalska, Švýcarska a z Německa) ocenilo vydání, které mělo na titulní straně hlavní téma Dvě miliardy pro vědu.

 18122019_TZ_E15_ocenění.pdf


29. listopadu 2019

BLESK Vánoční jarmark – trhy, které jinde nenajdete

Nejčtenější deník v Česku připravil pro své čtenáře, a nejen pro ně, jedinečný BLESK Vánoční jarmark – trhy, které nemají obdoby! Ve třetím patře slavného obchodního domu Kotva v centru Prahy si mohou návštěvníci užít pohádkový svět, který pro ně Blesk ve spolupráci s více než sto prodejci a kreativními výrobci z celého Česka přichystal. Blesk Vánoční jarmark bude slavnostně zahájen v pátek 29. listopadu a potrvá až do 22. prosince.

ODKAZY KE STAŽENÍ

BLESK Vánoční jarmark je určen pro všechny, kteří milují Vánoce, sváteční atmosféru, trhy… Ale připadá jim to všude už tak nějak stejné – langoš, klobása, svařák, jeden druh ozdob a nic víc. Na Vánočním jarmarku Blesku tohle nehrozí. Blesk pro všechny návštěvníky přichystal oslavu nejkrásnějších dní v roce nově a jinak. Na Vánočním jarmarku Blesku se rázem ocitnou v pohádkovém světě. Navíc na snadno dostupném místě v centru Prahy, ve 3. patře slavného obchodního domu Kotva.

Jarmark ohromí kvalitními, zajímavými i netradičními dárky. A to ve 25 stáncích, ve kterých se během jarmarku postupně představí více než 100 prodejců z celého Česka. Dárky pro své blízké budou moci návštěvníci koupit od kreativních výrobců a řemeslníků, malých podnikatelů a těch, kteří doma vyrábějí doslova na koleni krásné věci. A co víc – návštěvníci se um lokálních mistrů mohou i naučit – víkendy totiž budou kromě jiného věnované workshopům pro dospělé.

Připraveny budou také vánoční dětské dílničky, divadélko a betlém. To vše v jedinečné atmosféře staročeského jarmarku. Kromě spousty nezapomenutelných zážitků najdou děti v kouzelném městečku také Ježíškovu poštovní schránku! Do ní poputují dopisy, které mohou rodiče společně se svými ratolestmi napsat přímo na místě. Přímo na místě si také mohou pod vánočním stromečkem Blesku vybrat svůj dárek. Každý den jarmarku poběží akce „Dárek za dárek“. Stačí, když návštěvník zakoupí libovolný dárek v minimální hodnotě 100 Kč, Ježíškovy pomocnice dárek společně s ním zabalí a umístí pod vánoční stromek, pod kterým bude schováno i 50 větších a hodnotnějších cen z hračkářství KidTown.cz a spousta dalších překvapení.

Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Vánoční jarmark je otevřen denně od 9.00 do 20.00. Detailní program a přehled workshopů na jarmark.blesk.cz.

 29112019_TZ_BLESK Vánoční jarmark.pdf


28. listopadu 2019

CNC vydává knihu Takový byl Karel Gott: Nejslavnější český zpěvák očima přátel a kolegů

Nesmrtelná legenda nejen československé a české pop-music, ale také kulturního a společenského života naší země obecně. Na této definici nic nemění ani zpráva, že Karel Gott zemřel. Odešel 1. října 2019 ve svém domě na pražské Bertramce, v klidu a míru, obklopen milovanou rodinou. Došlo k tomu krátce po oslavě jeho osmdesátých narozenin a poté, co prostřednictvím deníku Blesk oznámil, že bojuje s akutní leukémií.

ODKAZY KE STAŽENÍ

Unikátní kniha Takový byl Karel Gott, je oslavou života Karla Gotta. Klíčové osobnosti z jeho okolí v ní hovoří o svých zkušenostech a zážitcích s milovaným zpěvákem. Zhruba polovina těchto rozhovorů vznikla na jaře roku 2019, před jeho narozeninami, a byly vydány v publikaci z Edice Blesk, nazvané Náš Karel. V druhé části knihy pak osobnosti o zpěvákovi hovoří krátce po jeho smrti – mezi nimi třeba Marta Kubišová, Karel Vágner, Petr Janda a další.

„Karel Gott prožil plodný, umělecky a lidsky plný život, jaký by mu mohl leckdo závidět. Viděl a zažil toho tolik, na co by jiným nestačilo několik životů. Vykonal pro naši zem a pro svůj domov mnohem více, než zatím dokážeme ocenit. Jeho popularita dosáhla výšin a nezná hranic,“ komentuje život a odkaz Karla Gotta autor knihy Petr Macek.

Kniha Takový byl Karel Gott je rozšířené, doplněné a sebrané vydání všech rozhovorů, tak jak ještě nebyly zveřejněny. Rozhovory, které vznikly ještě za Mistrova života, byly ponechány v přítomném čase. Vyjadřují totiž optimismus a naději, že boj se svou nemocí zvládne. A pak také… i po jeho smrti o Karlu Gottovi většina jeho přátel odmítá mluvit v minulém čase.

„Život Karla Gotta nikdy nebude ohraničen dvěma daty, dvěma letopočty. Bude zde s námi stále, díky dojmu, jaký v každém, kdo se s ním setkal, zanechal, ve vzpomínkách jeho přátel a kolegů, a hlavně v písních, které nikdy nepřestanou znít. Takový byl Karel Gott. Zlatý hlas z Prahy. Věčný slavík. Bůh,“ doplňuje Macek.

Kniha Takový byl Karel Gott: Nejslavnější český zpěvák očima přátel a kolegů vychází v distribuci Euromedia 27. listopadu. Pevná vazba s 224 stranami bude k dostání v kamenných obchodech i online. Objednat lze také možné také na ikiosek.cz.

 28112019_TZ_CNC kniha_Takový byl Karel Gott.pdf


Tiskové zprávy

Deník E15 vydává další číslo magazínu E15 Premium „Elita …

Poslední letošní magazín E15 Premium přináší seznam nejbohatších…

CNC přináší ve spojení se značkou DATART a společností…

Mediální dům CZECH NEWS CENTER představuje unikátní novinku –…

Deník E15 vydává další číslo magazínu E15 Premium Vizionáři

Vizionáři, inovátoři, vynálezci… Vlivem technologické revoluce se…

Aktivity
A PROJEKTY

Blesk lékárna

BLESK LÉKÁRNA je další komerční projekt pod značkou Blesku, který představuje ty nejlepší a…

Blesk Srdce pro vás

Blesk Srdce pro vás je charitativní projekt Blesku založený na principu vyhledávání a…

Eventy

Pod brandem našich titulů, webů a služeb vzniká v průběhu roku celá řada eventů se širokým…