cz en

Tiskové zprávy

18. listopadu 2019

Deník E15 vydává další číslo magazínu E15 Premium „Elita byznysu“

Poslední letošní magazín E15 Premium přináší seznam nejbohatších Čechů a Slováků včetně jejich životních příběhů. Při vytváření žebříčku spolupracovala redakce deníku E15 v letošní premiéře se slovenským ekonomickým magazínem Trend, aby společně přinesly co nejpřesnější informace o české a slovenské byznysové elitě. Letošní magazín je vzhledem k třicetiletému výročí sametové revoluce věnován způsobu, jak nejbohatší podnikatelé ve svobodné době ke svému majetku přišli.

ODKAZY KE STAŽENÍ

Složení miliardářské smetánky totiž odráží vývoj v uplynulých třech dekádách, kdy nastaly obrovské ekonomické a politické změny, z nichž se zrodili noví vítězové a poražení. „Potěšující zprávou je, že pozici v žebříčku byznysových elit ztrácejí lidé s ‚pohyblivou‘ morálkou a naopak se do popředí derou podnikatelé, kteří vydělali velké peníze jen díky svému umu, nápadům a píli zejména v oboru technologií,“ říká Vladan Gallistl, E15.

Magazín E15 Premium se také podíval do okolních zemí, jak vypadá nejvyšší vrstva v Maďarsku, Německu či Polsku.

V magazínu Elita byznysu najdete mimo jiné rozhovor s nejvýraznější postavou utváření svobodného ekonomického prostředí uplynulých třiceti let, s exprezidentem Václavem Klausem. V něm se čtenáři dočtou, jak on vnímá třicet let svobody a kam se podle něj ztratil entuziasmus z porevolučních let.

Příběhy nejmajetnějších Čechů a Slováků najdete v následujících měsících také ve spoustě dalších článků a rozhovorů, a to na webu e15.cz a v deníku E15.

Dvouměsíčník E15 Premium vydává redakce deníku E15. Každé číslo je hloubkovou sondou do jednoho aktuálního byznysového segmentu a utváří tak platformu pro odborné diskuze o klíčových tématech. Čtenáři magazínu E15 Premium se mohou příští rok těšit na šest vydání magazínů E15, která se budou zabývat tématy: investice, reality, inovace, nové technologie a také ženami v byznysu.

Časopis je k dostání ve stáncích distributorů Relay a Geco a na webových stránkách www.ikiosek.cz.

 18112019_TZ_E15 Premium_Elita byznysu.pdf


12. listopadu 2019

CNC přináší ve spojení se značkou DATART a společností Microsoft nový unikátní notebook mediaBOOK 14 – počítač bez bariér

Mediální dům CZECH NEWS CENTER představuje unikátní novinku – mediaBOOK, který se honosí označením počítač bez bariér. MediaBOOK vznikl na základě nejčastějších požadavků uživatelů – má speciální, uživatelsky přívětivou klávesnici, je lehký a disponuje špičkovým OS Windows 10 Pro, který nabízí i ochranu před viry a dalšími hrozbami. Ke koupi je exkluzivně v síti prodejen DATART.

ODKAZY KE STAŽENÍ

„Konkurence na poli notebooků je obrovská, a chcete-li s produktem uspět, musíte vymyslet něco opravdu výjimečného. Jsem přesvědčen, že se nám to povedlo. Přinášíme na český trh první notebook, který je vytvořený dle požadavků běžných uživatelů,“ popisuje uvedení laptopu Jan Samko, ředitel marketingu CNC.

MediaBOOK 14 disponuje parametry, které nejčastěji volili samotní uživatelé. Díky tomu je zvolen 14,1" velký IPS displej s vysokým FULL HD rozlišením. Stejně tak byl optimalizován výkon notebooku, který je postaven na dvoujádrovém procesoru Intel Celeron a 4GB operační paměti. Velká pozornost byla soustředěna na mobilitu počítače, kterou uživatelé vyžadují. MediaBOOK 14 má proto hmotnost pouze 1,3 kg, což v dané kategorii nemá konkurenci. Díky Li-on akumulátoru s kapacitou 5000 mAh vydrží bez přístupu k elektrické síti v reálném provozu 6 až 8 hodin. V neposlední řadě byl vývoj produktu zaměřen na co nejjednodušší ovládání. MediaBOOK 14 má proto speciální, uživatelsky přívětivou klávesnici s větším potiskem. Prostě počítač, s kterým by mohl pracovat každý, počítač bez bariér.

„Nešlo pouze o to, vzít něco, co tu už bylo nebo se vyrábí, a nalepit na to logo. Produkt jsme navrhovali od úplného počátku,“ popisuje vznik počítače Samko.

MediaBOOK nabízí uživateli také snadnější dostupnost webů CNC – díky přednastaveným záložkám s rychlým přístupem na servery CNC. Stačí, když na ploše klikne na jednu z ikon Blesku, iSportu či Reflexu, popř. si vybere z až pětadvaceti webů v nabídce START. Na jedno kliknutí tak bude mít k dispozici nejaktuálnější informace z širokého spektra online zpravodajství a světa zábavy.

Předinstalován je nejnovější operační systém Windows 10 Pro se zabudovanými vyspělými bezpečnostními funkcemi. „Pro uživatele je to již známé prostředí, avšak tato verze je nejzabezpečenějším systémem Windows v historii. A pozor, bez jakýchkoli dalších extra nákladů. Uživatelé se mohou ihned připojit k internetu bez obav z hrozeb, které na něm číhají,“ doplňuje Samko.

MediaBOOK byl navržený v Praze v mediálním domě CZECH NEWS CENTER. K zakoupení bude exkluzivně v síti prodejen DATART a na www.datart.cz za atraktivní cenu 5999 Kč. „Notebooky patří v prodejní síti DATART k nejprodávanějším segmentům v oblasti IT. Očekáváme, že mediaBOOK, s ohledem na jeho navržení, chytré řešení klávesnice a přívětivé uživatelské prostředí, bude nejprodávanějším modelem této kategorie a cenové třídy,“ uvádí Eva Kočicová, mluvčí značky DATART.

 12112019_TZ_mediaBOOK.pdf


21. října 2019

Deník E15 vydává další číslo magazínu E15 Premium Vizionáři

Vizionáři, inovátoři, vynálezci… Vlivem technologické revoluce se svět extrémně mění, kvalitativně srovnatelně s průmyslovou revolucí, ovšem v rapidním tempu. Kreativní myšlení je modla dneška, firmy a instituce se snaží, aby jim neujel vlak, takže inovace jsou novým náboženstvím. Kdo jsou lidé, kteří nejvíce posunují svět?

ODKAZY KE STAŽENÍ

Vybrali jsme patnáctku hvězd, mezi něž patří například Steve Jobs, který se svým The iPhone odstartoval mánii chytrých telefonů, či Richard Branson, jenž se svými aerolinkami Virgin přišel s nápadem levného létání. Najdete v něm manžele Gatesovi, Bill jako prvoligový vizionář se svým Microsoftem, ale méně typicky také jeho žena Melinda s inovacemi v oblasti charity. Vizionář z Omahy Warren Buffett jako investiční guru několika dekád. Reed Hastings, jehož jméno možná neznáte, ale jeho dítě Netflix určitě ano. A samozřejmě Elon Musk s příběhem Tesly a sněním o vesmíru.

V magazínu také najdete exkluzivní rozhovor na téma vize a vizionáři s vědcem Ivanem M. Havlem, bratrem prvního porevolučního prezidenta Václava Havla.

Kdo byli největší vizionáři poslední stovky let, kdo jsou nejinovativnější Češi a kdo ze světových osobností nejvíce

změnil současnost? Odpovědi na tyto i další otázky najdete v následujících měsících také ve spoustě dalších článků a rozhovorů týkajících se vizionářů na webu e15.cz a v deníku E15.

Dvouměsíčník E15 Premium vydává redakce deníku E15. Každé číslo je hloubkovou sondou do jednoho aktuálního byznysového segmentu, a utváří tak platformu pro odborné diskuze o klíčových tématech.

Čtenáři magazínu E15 Premium se ještě v listopadu mohou těšit na žebříček nejbohatších Čechů.

Časopis je k dostání ve stáncích distributorů Relay a Geco a na webových stránkách www.ikiosek.cz.

 21102019_TZ_E15 Premium Vizionáři.pdf


Tiskové zprávy

Známe Maminku roku 2019!

Jedinečná soutěž Maminka roku už má svou vítězku. Včera večer se jí…

Deník E15 vydává další číslo magazínu E15 Premium „Jak si…

Magazín se zaměřuje na nynější zlatý věk designu. K jeho rozmachu…

Trhák Blesku pošesté zpět a opět větší!

Hra, která je oblíbená napříč celým Českem, je znovu tady! Již…

Aktivity
A PROJEKTY

Blesk lékárna

BLESK LÉKÁRNA je další komerční projekt pod značkou Blesku, který představuje ty nejlepší a…

Blesk Srdce pro vás

Blesk Srdce pro vás je charitativní projekt Blesku založený na principu vyhledávání a…

Eventy

Pod brandem našich titulů, webů a služeb vzniká v průběhu roku celá řada eventů se širokým…