cz en

Tiskové zprávy

9. srpna 2019

BLESK TV magazín je jediným titulem na trhu s více než milionem čtenářů

Deník Blesk si pevně drží pozici nejčtenějšího deníku v České republice s 905 000 čtenáři na vydání, jak vyplývá z aktuálních dat výzkumu čtenosti Media Projekt za 1. a 2. čtvrtletí roku 2019. V segmentu deníků si mezikvartálně polepšil deník Sport o 1 %. Jediný placený deník na trhu, který meziročně narostl, je deník Aha! s 208 000 čtenáři, což je o 7 % více než minulý rok.

ODKAZY KE STAŽENÍ

Blesk TV magazín drží prvenství. Jako jediný titul na trhu má více než milion čtenářů – v první polovině roku 2019 jich bylo v průměru 1 098 000. Mediální dům Czech News Center má také ve svém portfoliu nejčtenější placený časopis na trhu – Nedělní Blesk s 450 000 čtenáři

Rovněž řada zájmových titulů CNC zaznamenala rekordní čísla. Měsíčník Blesk Bydlení poprvé překonal stotisícovou hranici a dosáhl tak dosavadního maxima. V 1. pololetí roku 2019 ho četlo v průměru 113 tisíc čtenářů, což je meziroční nárůst o 40 %! Díky tomu se posunul na druhé místo v segmentu o bydlení. Své sedmileté maximum zdolal měsíčník Blesk Hobby – 153 tisíc čtenářů je meziroční nárůst o 35 %! Po více než deseti letech se nad stotisícovou hranici dostal také časopis Computer, který aktuálně čte 104 000 čtenářů. 

Rekordní čísla má i časopis Lidé a Země, který čte nyní 185 000 čtenářů, což je nejvíce za posledních pět let. Meziročně si polepšil o 40 tisíc čtenářů. V novém výzkumu se magazín Lidé a Země dostal ve čtenosti před National Geographic. 

Všechny zájmové časopisy CNC v oblasti zdraví a křížovkářské tituly mezikvartálně posílily: Blesk Zdraví o 11 %, Moje Zdraví o 14 % a Dieta o 8 %. V křížovkách si tituly CNC polepšily dohromady o 24 tisíc čtenářů. 

A dařilo se i v segmentu dětských časopisů – čtrnáctideník ABC za poslední kvartál navýšil svoji čtenářskou základnu téměř o čtvrtinu na 152 000.

 09082019_TZ_ čtenost 1. a 2. Q 2019.pdf


2. srpna 2019

Michal Šenk je novým šéfem ekonomického zpravodajského webu E15.cz

Na pozici vedoucího ekonomického webu E15.cz a zároveň zástupce šéfredaktorky deníku E15 nastoupil od srpna zkušený ekonomický novinář Michal Šenk.

ODKAZY KE STAŽENÍ

„Michal bude mít na starosti kromě operativního chodu redakce online také rozvoj nových projektů webu s cílem dále posílit pozici E15.cz jako lídra v oblasti byznysového zpravodajství,“ říká šéfredaktorka deníku E15 Tereza Zavadilová. Konkrétní podobu několika nových projektů bude redakce představovat během podzimu. 

Čtyřiatřicetiletý Michal Šenk je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Působí v médiích v posledních deseti letech. Od roku 2011 byl zaměstnancem vydavatelství Economia, kde se profiloval především jako redaktor v deníku Hospodářské noviny. Věnoval se tématům kolem ekonomiky sportu, profilům domácích i zahraničních firem, je také autorem videopořadu Endorfiny.  

 02082019_TZ_E15 Michal Šenk.pdf


1. července 2019

Časopis Reflex veze do Varů unikátní film „Moje svoboda“

Časopis Reflex, dlouholetý partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, v koprodukci s Českou televizí veze na festival film, jenž rovných třicet let od sametové revoluce připomene základní potřebu lidského života: svobodu.

ODKAZY KE STAŽENÍ

Princip filmu je bezprecedentní: 30 let svobody = 30 autorů = 30 minutových filmů. 

Redakce Reflexu oslovila několik desítek filmařů, výtvarníků i dalších osobností, aby na ploše šedesáti vteřin vyjádřili svůj vztah ke svobodě. Vzniklé miniatury byly poskládány do rozmanitého kaleidoskopu nálad a žánrů, sahajícího od hraného dramatického tvaru přes hudební klip, kreslený film, publicistiku až po prosté vyznání „na kameru“. 

Výzvu Reflexu mimo jiné přijali: režiséři Jan Hřebejk, Václav Marhoul, Tomáš Mašín, Štěpán FOK Vodrážka, Zdeněk Suchý, dokumentaristky Kamila Zlatušková a Theodora Remundová, herci a herečky Petr Čtvrtníček, Zdeněk Svěrák, Petra Nesvačilová a Ester Geislerová, stěžejní část divadelního souboru VOSTO5, ale přispěli i fotograf Tono Stano, dirigent Libor Pešek, bratři Cabani a řada dalších mladých i zkušenějších umělců.

Snímek vznikl podle námětu Milana Tesaře za koprodukční spolupráce s tvůrčí skupinou kreativní producentky České televize Kateřinou Ondřejkovou. Za výsledným filmovým tvarem pak stojí střihač Karel Dlabač a režisér Petr Cífka.

Byla to velká radost třídit ty desítky podnětných, překvapivých i originálních pohledů na svobodu, z nichž každý byl trochu jiný. A samozřejmě i velký závazek skládat je do tvaru, který bude působit kompaktně, a přitom zachová pestrost příspěvků a přetaví ji snad v komplexní reflexi svobody,“ podotýká režisér Petr Cífka.

Světová premiéra filmu Moje svoboda proběhne 3. července v 19.00 v Kongresovém sálu karlovarského hotelu Thermal během 54. MFF Karlovy Vary.

 

Teaser ke zhlédnutí: https://www.youtube.com/watch?v=4vY3JvPp6pI

Teaser ke stažení:  https://www.dropbox.com/s/5md6w0il5ejfyqh/Moje_Svoboda_Teaser_SocialniSite.m4v?dl=0

Fotky ke stažení: https://www.uschovna.cz/zasilka/NW6U42B4PEPHJ3MS-89F

 01072019_TZ_Reflex_Moje svoboda.pdf


Tiskové zprávy

Deník E15 vydává další číslo magazínu E15 Premium …

Magazín se zaměřuje na rozhovory s inspirativními lidmi, kteří mají…

Vychází speciální číslo Maminky!

To tu ještě nebylo. Poprvé na český trh pod hlavičkou časopisu…

BLESK ORDINACE – unikátní projekt deníku Blesk navštívilo…

Během uplynulého měsíce proběhla v pěti městech po celé republice…

Aktivity
A PROJEKTY

Blesk lékárna

BLESK LÉKÁRNA je další komerční projekt pod značkou Blesku, který představuje ty nejlepší a…

Blesk Srdce pro vás

Blesk Srdce pro vás je charitativní projekt Blesku založený na principu vyhledávání a…

Eventy

Pod brandem našich titulů, webů a služeb vzniká v průběhu roku celá řada eventů se širokým…