Tiskové zprávy

10. prosince 2018

Rony Plesl a Maxim Velčovský poprvé vytvořili společné dílo – artefakt pro deník E15

Rony Plesl a Maxim Velčovský, dvě největší současné hvězdy tuzemského designu, se poprvé sešli nad spoluprací při tvorbě jednoho společného díla. Jejich studenti, respektive posluchači ateliéru porcelánu na UMPRUM, který vede Velčovský, a ateliéru skla, vedeného Pleslem, vytvořili artefakt pro deník E15 a banku J&T.

ODKAZY KE STAŽENÍ

Dílo kombinující sklo a porcelán bude zároveň dárkem pro hosty exkluzivního křtu magazínu E15 Premium s názvem Elita byznysu, který se koná při zahájení globálních parkurových závodů Global Champions Prague Play Off 13. prosince.

Oba ateliéry vyhlásily soutěž mezi studenty. Vítězný návrh má podobu skleněné dózy s dekorem ledovaného skla, jeho autorkou je studentka Ronyho Plesla Anna Jožová. Dózu vyfoukají ve sklárnách Rückl. Uzavírá ji porcelánové víčko s  koníkem navrženým studentem Davidem Ramdanem. Koníky na sérii dóz individuálně dekorativně dozdobí Velčovského studenti z ateliéru porcelánu.

Takovéto projekty jsou pro nás velice důležité, i proto, aby studenti věděli, že jejich originalita může mít svého klienta a nemusí končit jen vystavením semestrálních prací,“ poznamenal ke společnému projektu UMPRUM, deníku E15 a J&T Banky Rony Plesl. Maxim Velčovský doplnil, že zakázku, která by kombinovala sklo i porcelán, ateliéry dělají poprvé.

Dílu se již nyní dostalo ocenění, když bylo zařazeno do sbírky Moravské galerie. „Designoví genetici si dlouhou dobu lámou hlavu, jestli se dá kombinovat sklo a porcelán a jestli lze vytvořit hybrid Maxima Velčovského a Ronyho Plesla. J&T Bance a E15 se podařilo uspořádat soutěž mezi studenty, do které se zapojily ateliéry obou designérů, aby zpracovaly návrh prestižní ceny. Výsledkem se stala Trofej E15 Premium, která nese stopy myšlení obou designérů, a já věřím, že spolupráce, která je příležitostí pro studenty VŠUP, bude i v dalších letech pokračovat,“ řekl k události Jan Press, ředitel Moravské galerie v Brně.

Luxusní autorský design, čistá kombinace olovnatého křišťálu a porcelánu. Touto větou lze obecně shrnout podobu artefaktu. „Dóza zachycuje symbiotický vztah koně a jezdce při parkuru a má být hmotnou vzpomínkou na zážitky z jezdeckého klání. Estetický tvar doplňuje soška houpacího koně, který je skromným symbolem přesnosti – klíčové vlastnosti v této náročné disciplíně. Zaujalo mě, že do projektu nebude vepsána pouze spolupráce jezdce a koně, ale i spolupráce dvou ateliérů – ateliéru skla a ateliéru keramiky,“ říká ke svému návrhu Anna Jožová

Studenti navrhli řadu velice kreativních děl – vázy, plakety, ručně malované talíře, designové skulptury či kubistické hlavy šachových koní v podobě zátky na vinné lahve. Návrhů bylo přes dvacet.

 10122018_TZ_E15Premium_Plesl Velčovský.pdf


3. prosince 2018

Žebříček nejbohatších Čechů v exkluzivním čísle magazínu E15 Premium Elita byznysu

Sto nejbohatších Čechů a Slováků vlastní majetek v hodnotě 1471 miliard korun. Seznam stovky nejbohatších českých a slovenských miliardářů vychází ve zvláštním miliardářském vydání magazínu E15 Premium s názvem Elita byznysu. Jeho součástí jsou rovněž profily nejbohatších Čechů a Slováků včetně jejich životních příběhů, vzestupů a pádů a způsobu, jak ke svému bohatství přišli.

ODKAZY KE STAŽENÍ

Žebříček vznikl po několikaměsíční analýze ekonomických dat, studiem stovek výročních zpráv, záznamů z valných hromad, notářských zápisů a článků v tištěných i internetových médiích. Své názory na bohatství miliardářů sdělili přední investoři, bankéři, konzultanti, samotní podnikatelé a další hráči na trhu, s nimiž se redaktoři scházeli několik měsíců. 

Svět nejbohatších lidí vždy přitahoval zájem veřejnosti, což je důvod, proč vznikají seznamy miliardářů na celém světě. Redakce magazínu E15 Premium si kladla za cíl přinést co nejobjektivnější analýzu majetku českých a slovenských miliardářů,“ říká šéfredaktorka E15 Tereza Zavadilová. Metody výpočtu majetku jsou spíše konzervativní. 

Miliardářům se daří ve všech odvětvích, ale jedna část byznysu přece jen převyšuje ostatní. „V České republice a na Slovensku podobně jako ve světě jdou nejvíce nahoru společnosti z oblasti technologií. Jasným příkladem je úspěšný vstup antivirové firmy Avast na londýnskou burzu,“ uvádí autor žebříčku a přední ekonomický novinář Vladan Gallistl. Kromě zakladatelů Avastu se podle něj daří rovněž dalším lidem, kteří vsadili na technologie. Naopak v žebříčku postupně klesá zastoupení byznysmenů, kteří se spoléhali jen na přerozdělování majetku v divokých devadesátých letech. 

Exkluzivní číslo magazínu E15 Premium přináší mimo jiné unikátní dvojrozhovor se zakladateli Avastu Pavlem Baudišem a Eduardem Kučerou. V magazínu je možné najít řadu témat, například jací manažeři jsou oblíbenci miliardářů, proč boháče láká svět koní, čím se baví manželky miliardářů či kdo jsou naděje českého byznysu. 

I u nejbohatších lidí jsou přitom viditelné majetkové rozdíly. Suverénním vládcem žebříčku je majoritní vlastník skupiny PPF Petr Kellner, jehož majetek dosahuje částky 281 miliard korun. Zhruba každá pátá miliarda z majetku první stovky českých a slovenských miliardářů připadá na Kellnera. Dvojkou je premiér Andrej Babiš, který kontroluje konglomerát Agrofert. Hodnota jeho majetku je 93 miliard korun. Mezi byznysovou smetánku se dostali jen lidé, jejichž majetek činí nejméně 2,9 miliardy korun. Žebříčky miliardářů jsou dostupné také v placené zóně webu E15Premium.cz

Vydání magazínu bude provázet společenská akce s křtem, který se koná u příležitosti zahájení parkurové ligy Global Champion Playoffs. Generálním partnerem projektu Miliardáři 2018 je advokátní kancelář HAVEL & Partners, hlavním partnerem je Patria Finance

Deník E15 poskytuje čtenářům bezplatně především byznysové zpravodajství v tištěném deníku E15 a na webu e15.cz. Značka E15 Premium zahrnuje placený obsah na webu E15Premium.cz, odborné magazíny se stejným názvem, eventy a konference.

 03122018_TZ_E15Premium_Elita byznysu.pdf


22. listopadu 2018

Známe Maminku roku 2018!

Jedinečná soutěž Maminka roku už má svou vítězku. Včera večer se jí stala Kristýna Tomečková, maminka tří dětí z Prahy. Soutěž letos poprvé vyhlásil lifestylový měsíčník Maminka, aby tak ocenil ženy, které jsou nejen skvělými mámami, ale i inspirací pro všechny ostatní.

ODKAZY KE STAŽENÍ

„Velmi silné životní příběhy finalistek pro mě byly důkazem toho, že má celý projekt smysl a že může poskytnout sílu a inspiraci ostatním ženám, maminkám,“ řekla šéfredaktorka časopisu Alice Rossi. 

Cenu Mamince roku 2018 předala Libuše Šmuclerová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva mediálního domu CZECH NEWS CENTER, a Lenka Koenigsmark, marketingová manažerka Mattel pro ČR, SR a Maďarsko. 

V kategorii Maminka Blogerka zvítězila Kateřina Ramil, v kategorii Maminka Podnikatelka Lucie Hladíková a v kategorii Maminka Hrdinka Radka Doudová. 

Porota, ve které zasedly známé osobnosti jako Tamara Klusová, Andrea Růžičková a Marika Šoposká, rozhodla o absolutní vítězce na slavnostním večeru v pražské restauraci Soho. Tady si vyvrcholení celé soutěže užilo všech devět finalistek a s nimi i celá redakce časopisu Maminka, včetně partnerů soutěže. 

Byl to neuvěřitelně emotivní a pozitivní energií nabitý večer a já pevně doufám, že se příští ročník povede minimálně tak jako ten letošní. Děkuju všem maminkám, které do soutěže šly a které odkryly kus sebe a tím se staly inspirací pro všechny ostatní mámy,“ řekla k tomu šéfredaktorka Maminky Alice Rossi. 

Celým večerem provázel moderátor Vojtěch Bernatský a zazpíval Ondřej Ruml. Další ročník soutěže Maminka roku bude lifestylový časopis Maminka vyhlašovat v březnu 2019.

 22112018_TZ_Maminka roku 2018.pdf


Tiskové zprávy

CNC obsazuje do managementu nové silné osobnosti

CZECH NEWS CENTER obsazuje své tři klíčové manažerské pozice novými…

Nové číslo exkluzivního magazínu E15 Premium – Osobnosti

Dnes vychází další speciál magazínu E15 Premium Osobnosti o…

CNC navýšilo meziročně počet čtenářů o téměř 200 tisíc

Mediální dům CZECH NEWS CENTER má nově 3 463 000 čtenářů, což…

Aktivity
A PROJEKTY

Blesk Srdce pro vás

Blesk Srdce pro vás je charitativní projekt Blesku založený na principu vyhledávání a…

Eventy

Pod brandem našich titulů, webů a služeb vzniká v průběhu roku celá řada eventů se širokým…

Praxe

Zajímají nás mladé talenty, a proto jsme otevřeni studentům žurnalistiky, kteří u nás mohou na…