Tiskové zprávy

24. května 2018

Časopis ABC zve na rodinný festival Páni kluci

Již tento víkend 26. – 27. 5. proběhne v Národním zemědělském muzeu v Praze festival časopisu ABC pro celou rodinu – Páni kluci. A rozhodně nepůjde o akci pouze pro dobrodružné rošťáky, na své si přijdou i holky.

ODKAZY KE STAŽENÍ

Páni kluci startují v sobotu 26. 5. v 10:00 v budově Národního zemědělského muzea. Zábava bude probíhat i v přilehlých venkovních prostorách. Časopis ABC vybral ze všech možných témat, kterým se za poslední roky věnoval, ta nejzajímavější, a tak se malí objevovatelé mohou těšit na velice pestrý program

Objevovat mohou svět virtuální reality, vyzkouší si postavit vlastního robota, proletí se s drony, změří síly se závodními simulátory, zkusí 3D tisk nebo dabing oblíbených pohádek. Pro sportovně založené děti bude připravena lukostřelba nebo střelba z praku. Na své si přijdou i malí milovníci umění – budou moci objevovat obrazy starých mistrů nebo si vyzkouší kresbu komiksového hrdiny. 

Program, stejně jako časopis ABC, je koncipován tak, aby kromě zábavy děti spoustu nových věcí i naučil a prakticky ukázal. Se „zvědátorem“ Martinem Rotou mohou kluci a holky vyzkoušet vědecké experimenty, připravena bude i chemická laboratoř. S paleontology si zas odlijí vlastního trilobita, taje své práce jim odhalí profesionální archeologové. Připravena bude soutěž o ceny, v níž děti prozkoumají každičký kout muzea. A kromě toho se třikrát denně bude losovat tombola. 

Páteří programu festivalu bude pódium ABC, kde se vystřídají zajímaví hosté s krátkými přednáškami. Zároveň se s nimi budou děti moci osobně setkat v jejich stáncích ve vnitřních prostorách muzea i před muzeem. Chybět nebude ani redakce časopisu ABC. 

Páni kluci nezapomínají ani na nejmenší, pro které bude připraveno patro se skákacími hrady, soutěžními úkoly a koutek s časopisy Sluníčko, Mateřídouška a Maminka. Samozřejmostí je food court s dobrotami od partnerů akce, které budou k zakoupení během obou dnů.  

Děti do 18 let mají vstup do muzea zdarma, dospělí zaplatí snížené vstupné jen 50 Kč, venkovní atrakce jsou zdarma pro všechny návštěvníky. Festival probíhá oba dny ve stejnou dobu: 10:00–17:00 hod. 

Kompletní program na www.pani-kluci.cz.

 

 24052018_TZ_Páni kluci.pdf


22. května 2018

Bileto, nejmodernější jízdní řády, startují pod Blesk.cz

Bileto je služba, která nejpřesněji vyhledá spojení veřejnou dopravou mezi libovolnými místy v Česku. Kombinuje vlaky, autobusy, městskou hromadnou dopravu a třeba i lodě. Cestující nemusí znát název zastávky, aplikaci stačí znát polohu, adresu nebo název cíle a najde optimální způsob přepravy včetně výpočtu doby chůze mezi zastávkami a u některých dopravců nabídne i možnost nákupu jízdenky.  

ODKAZY KE STAŽENÍ

Mediální dům Czech News Center prostřednictvím sesterské společnosti CIL (Czech Innovation Lab), která patří stejně jako CNC do koncernu Czech Media Invest, rozšiřuje své portfolio o další typ služby uživatelům internetu. Nově jsou pod Blesk.cz dostupné jízdní řády Bileto, ty fungují na platformě, kterou původně vyvinul stejnojmenný startup ze skupiny Rockaway. Investiční skupina Rockaway měla Bileto ve svém portfoliu poslední čtyři roky, během kterých aktivně pracovala na jeho vývoji. Nové jízdní řády nabízí nejmodernější způsob plánování cesty, vyhledávání spojů a u některých dopravců i propojení na jejich e-shop pro nákup jízdenky. Vše pohodlně a přehledně na jednom místě. 

Bileto se skládá ze dvou částí – jízdní řády jsou jednou z nich, druhou je rezervační a distribuční platforma pro dopravce. Ředitel online Matěj Hušek k tomu dodává: „Bileto je pro nás na jedné straně způsob, jak diverzifikovat příjmy. Na druhé straně chceme uživatelům našich webů nabídnout novou a uživatelsky přívětivou službu.“  

Bileto jako prodejní a distribuční platformu ocení především dopravci. Ti mohou spravovat jízdní řády, ceny a informace o kapacitě spojů na jediném místě a všechna ostatní prodejní místa tuto informaci získají automaticky. Adam Raška, CEO Bileta, doplňuje: „Jízdenky prodáváme přes různé kanály. Fungujeme např. jako letenkové systémy. Systém budujeme tak, aby dopravce mohl vše spravovat z jednoho místa, ale získal maximální množství způsobů, jak své spoje a služby prodávat. Prodej je možný i přes aplikaci, kterou používají stevardi nebo řidiči, kteří tak mohou také prodávat jízdné. My jsme správci rezervačního systému. Dopravcům nabízíme nový prodejní kanál. Jde o společnou službu jízdních řádů, jejímž cílem je dojít až tak daleko, že budeme jízdenky prodávat napřímo.“ 

Bileto je uživatelsky jednoduché, a přitom nabízí vše, co člověk při cestě kamkoli ocení. Snaží se být modernější, přehlednější a chytřejší než ostatní jízdní řády na internetu. Nabízí intuitivní ovládání bez zbytečností a přidává užitečné drobnosti, jako je například tlačítko na rychlé vyhledání posledního spoje v daný den. Bileto je také stále aktuální, aby poskytlo ty nejpřesnější informace – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Všechny cesty vedou z Bileta.

 

 22052018_TZ_Bileto.pdf

 

CIL - Czech Innovation Lab je technologická laboratoř, která pracuje na vývoji a testování nových a inovativních projektů, technologií a postupů, které skupině CMI pomáhají rozvíjet se v digitálním světě.

 


10. května 2018

Deník Blesk je nejčtenějším deníkem ve 12 krajích mezi placenýmí deníky, Reflex na tříletém maximu ve čtenosti, deník E15 navýšil za rok počet čtenářů téměř o třetinu

Aktuální data výzkumu Media projekt za 4. čtvrtletí 2017 a 1. čtvrtletí roku 2018, která byla zveřejněna dnes, ukazují zvýšení počtu čtenářů nejčtenějšího deníku u nás – deníku Blesk o 12 000 oproti minulému období. Jednička mezi zpravodajskými týdeníky, časopis Reflex, zaznamenal nejvíce čtenářů za poslední 3 roky a překonal hranici 260 000 čtenářů. Skvěle se dařilo také deníku E15 z portfolia CNI, který za rok navýšil počet čtenářů téměř o třetinu, 75 tisíc čtenářů je nejvyšší počet za více…

ODKAZY KE STAŽENÍ

Blesk magazín, jako jediný titul na celém tiskovém trhu s více než milionem čtenářů, si polepšil meziročně o 1 % a dosahuje tak čtenosti 1 249 000. Nejčtenější placený časopis na trhu Nedělní Blesk se stále jako jediný drží nad půl milionem čtenářů mezi placenými časopisy a mezikvartálně si polepšil dokonce o 2 %. Sport magazín si meziročně udržel svoji čtenost na 333 000 čtenářů. 

Mezi časopisy pro ženy se podařilo hned několika titulům navýšit počet čtenářů v řádu desítek procent. Blesk Zdraví posílil pozici jedničky v segmentu péče o zdraví, se 116 000 čtenářů překonal téměř pětileté maximum. Nováček v CNC a Mediaprojektu Blesk bydlení ve svém druhém měření navýšil svoji čtenářskou základnu téměř o polovinu a se 75 000 čtenáři se posunul na pozici trojky v segmentu titulů o bydlení. Mezi časopisy pro ženy se dařilo i titulům mediálního domu CN Invest. Měsíčník Dieta vykazuje mezikvartální nárůst o 29 % na 90 000 čtenářů. Maminka meziročně posílila o 5 %, měsíčník Moje zdraví dokonce o 10 %. Moje psychologie se vrátila nad hranici 100 000 čtenářů a polepšila si oproti minulému období o 18 %

V motoristickém segmentu, kde vykazují tituly CNC dlouhodobě skvělé výsledky, vzrostl počet čtenářů i v tomto období. Svět motorů se opět přiblížil hranici 200 000 čtenářů, čtrnáctideník AutoTip se dostal po více než 4 letech nad hranici 150 000 čtenářů s meziročním nárůstem o 8 % a AutoTip Klassik si proti minulému období polepšil dokonce o 35 %

Stejně jako v ženském segmentu i mezi časopisy pro muže zaznamenaly skvělé výsledky tituly CNI. Dlouhodobý nárůst počtu čtenářů potvrdil ForMen, který navýšil meziročně svoji čtenářskou základnu o 51 %! 56 tisíc čtenářů je nejvíce za posledních 5 let. Ještě starší rekord překonal časopis Computer. Ten se svými 87 000 čtenářů dosáhl nejlepšího výsledku za téměř 10 let! 

Čtrnáctideník ABC, jednička v segmentu pro děti a mládež, má 153 000 čtenářů, o 10 tisíc více než minule.

 

 10052018_TZ_čtenost 4 a 1 Q 2018.pdf


Tiskové zprávy

TRHÁK Blesku je zpět a zase o něco větší!

Po mimořádném úspěchu hry deníku Blesk – Trhák, kterou mediální dům…

Deníky Blesk a Sport zvýšily prodaný náklad v meziročním…

Výsledky výzkumu ABC ČR (Kancelář ověřování nákladu tisku)…

Blesk magazín TV – jediný titul v ČR s více než…

Podle posledních dat výzkumu Media projektu za 3. a 4. čtvrtletí…

Aktivity
A PROJEKTY

Blesk Srdce pro vás

Blesk Srdce pro vás je charitativní projekt Blesku založený na principu vyhledávání a…

BLESK energie

BLESK energie je fér elektřina a plyn pro domácnosti. Je určena všem, kteří jsou nespokojeni se…

BLESK peněženka

BLESK peněženka je předplacená dobíjecí platební karta. Lze s ní platit v obchodech s platebním…